×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Dlaczego warto zatrudniać osoby 50+? Odpowiada Joanna Osoba-Botwina z Rockwell Automation

Wielu młodych ludzi chce awansować. A kierownik jest jeden. Do tego nie odchodzi z pracy. Przy tak dynamicznym rynku pracy, z jakim dziś mamy do czynienia, nie ma problemu ze znalezieniem nowego miejsca zatrudnienia - o przyczynach rotacji pracowników mówi Joanna Osoba-Botwina, dyrektor personalna Rockwell Automation.

Dlaczego warto zatrudniać osoby 50+? Odpowiada Joanna Osoba-Botwina z Rockwell Automation
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
  • O różnicach w rekrutowaniu przedstawicieli różnych pokoleń czy problemach z ich zatrzymaniem w rozmowie z PulsHR opowiada dyrektor personalna Rockwell Automation.
  • Pytana o szanse "doświadczonych" pracowników na pracę w perspektywicznych firmach, które najczęściej wiążą się z nowymi technologiami, mówi: Oczywiście. Sama jestem na to dowodem.
  • - Samo to, że porażki przychodzą, że radzimy sobie z nimi, powoduje, że działamy bardziej pragmatycznie. A to się liczy w każdej branży - mówi o plusach, jakimi mogą pochwalić się pracownicy w wieku 50 plus.

****

Na rozmowę kwalifikacyjną przychodzi do pani przedstawiciel pokolenia X. Jak go pani przekonuje, by postawił na Rockwell Automation?

Pytam o jego oczekiwania. Te na starcie oraz w dłuższej perspektywie czasowej. O to, co jest dla niego ważne. W jakim kierunku chciałby się rozwijać. Co go interesuje. Gdyby to był pracownik w moim dziale, to zapytam go, czy chciałby robić projekt employer brandingowy, a może wolałby się zająć projektem w serwisie usług wspólnych"

Czym kusi pani "zetkę"?

Internetowymi i ikonkowymi rozwiązaniami, jakie nasza firma oferuje w intranecie.

To działa?

Jak na razie nie narzekamy. Aczkolwiek dla "zetki" jest też ważne, żeby ikonki prowadziły do jego rozwoju, by umożliwiały naukę nowych rzeczy.

Joanna Osoba-Botwina, dyrektor personalna Rockwell Automation (fot.PTWP)
Joanna Osoba-Botwina, dyrektor personalna Rockwell Automation (fot.PTWP)

Czego się u was nauczy?

Dalej zakładamy, że będzie pracował w HR. Wtedy pozna obsługę wielu narzędzi HR-owych, będzie osobą umiejącą pracować kompleksowo w dynamicznym środowisku. Gwarantuję mu, że nigdy nie będzie się nudził. W naszej firmie nie istnieje słowo "monotonia". Przez 4,5 roku nie usłyszałam go ani razu. Naszym sztandarowym projektem jest Przemysł 4.0, który zwłaszcza dla pokolenia Z jest ich światem i środowiskiem.

A ile osób pracuje u was w wieku 50 lat i więcej?

Nadal za mało. Średnia wieku w naszej firmie to 34 lata.

Czemu doświadczeni pracownicy nie chcą iść do waszej firmy?

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Dlaczego warto zatrudniać osoby 50+? Odpowiada Joanna Osoba-Botwina z Rockwell Automation
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • anna 2018-05-23 15:05:42

    Mają Państwo rotację; niby Pani mówi o zatrudnianiu 50+, a de facto, że zatrudniacie ludzi młodych. To zatrudnijcie tych dojrzałych, zamiast tylko coś deklarować. Rotacja Wam się zmniejszy.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA