PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Dlaczego rekrutacja przeciąga się albo kończy bez informacji zwrotnej?

 • Autor: AT
 • 19 lis 2019 14:36

Szukając pracy, warto zacząć robić to jak najszybciej, ponieważ rekrutacja może być długa i skomplikowana. Nie należy się też nastawiać na informację zwrotną ze strony rekrutera. Aby ją uzyskać, trzeba samemu wyjść z inicjatywą. - Do poszukiwania pracy należy podejść jak do sprzedaży. Proponuję uczyć się od handlowców, którzy nie obrażają się, że klient nie wrócił do niego z informacją zwrotną. Handlowiec wie, że to on musi zadzwonić, jeśli chce sfinalizować sprzedaż. W przypadku rekrutacji jest podobnie. Jeśli szukasz pracy, nie obrażaj się, bo to nic nie da. Zamiast tego przejmij kontrolę i zrób, co w twojej mocy, aby wykazać się skutecznością - mówi Ernest Wencel, coach, który pomaga w rekrutacji.

Dlaczego rekrutacja przeciąga się albo kończy bez informacji zwrotnej?
Adobe Stock
REKLAMA
 • Rzadko kiedy w procesie rekrutacji wszystko przebiega w taki sposób i w takim tempie, jak założono na samym początku.
 • Szukając pracy, warto zacząć robić to jak najszybciej, ponieważ szczególnie na stanowiskach menedżerskich rekrutacja może być długa i skomplikowana. Menedżerowie i dyrektorzy nie powinni dawać wiary w powszechnie powtarzane opinie, że w Polsce mamy rynek pracownika - ich to nie dotyczy.
 • Nie należy się też nastawiać na informację zwrotną ze strony rekrutera. Aby ją uzyskać, trzeba samemu wyjść z inicjatywą - zdobyć się na wykonanie jednego, kilku, a może nawet kilkunastu telefonów. Pozwoli to uniknąć pochopnych wniosków oraz zwiększa szanse, że kandydat zostanie zapamiętany i zaproszony na kolejne rozmowy oraz pozwoli poznać faktyczną sytuację dot. rekrutacji.

Rozmowa kwalifikacyjna odgrywa kluczowe znaczenie w procesie rekrutacji. Według badania Undercover Recruiter co trzeci pracodawca (33 proc.) już po 90 sekundach wie, czy zatrudni danego kandydata. Jak zatem przygotować się na spotkanie o pracę, aby w ciągu kilku minut zrobić dobre wrażenie na przyszłym pracodawcy?

Według badania Ladders decyzję o odrzuceniu lub przejrzeniu danego CV rekruter podejmuje w ciągu 6 sekund. To oznacza, że w tym czasie trzeba zwrócić jego uwagę i zachęcić go do tego, aby zapoznał się z naszą aplikacją.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj też: Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej?

Rekruter skupia się przede wszystkim na znalezieniu kandydata, który sprawdzi się na danym stanowisku, a przy tym będzie utożsamiał się z wartościami firmy. Braki w kompetencjach twardych można nadrobić odpowiednimi szkoleniami, czy kursami, jednak rozbieżne spojrzenie na zarządzanie organizacją, skupianie się na innych celach i niedopasowanie do zespołu może przekreślić szansę na otrzymanie oferty. Pracodawcy coraz częściej zwracają również uwagę na potencjał danej osoby. To oznacza, że już podczas rozmowy dobrze widziane będzie, jeśli kandydat pokaże, że jest nastawiony na rozwój osobisty i zawodowy - informuje firma Michael Page.

Zagubieni w rekrutacji

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Dlaczego rekrutacja przeciąga się albo kończy bez informacji zwrotnej?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • akor 2019-11-23 20:42:17

  Proszę pana, sprzedaje także!!! rekruter i firma, która chce pozyskać ludzi. Proszę nie wmawiać ludziom poszukującym, że to wyłącznie oni mają "się wykazać". Niech i rekruter robi, co w jego mocy. Nie było systemó rekrutacyjnych i rekruterzy odpowiadali, dziękowali za proces. Są systemy, ułatwieia, technologie i wieeeelki problem. 25-30-letnich rekruterów, którzy przepytują, testują podchodzą, jak do królika doświdaczalnego. Nie prowadzą dialogu. Mają za mało dystansu do siebie. Nie rozmawiają z decydentami, aby pecyzowa stanowiska. Nie urealniają pracodawcy. Każdy chce ideału. To jest paranoja, proszę państwa

  • . 2021-10-01 13:59:34

   "Proszę nie wmawiać ludziom poszukującym, że to wyłącznie oni mają "się wykazać". - dokladnie. Poza tym, skoro jestes po kilku interview, to chybawiedza jak sie z toba skontaktowac, jesli nadal sa zainteresowani.

REKLAMA
 • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA