PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Devonshire Investment Group o automatyzacji: Nie obawiam się konkurencji Hays, Adecco czy Manpower

- Patrząc na światowe trendy, automatyzacja procesu rekrutacyjnego wydaje się czymś nieodwracalnym. Musimy zacząć traktować oferty pracy jako produkt marketingowy. Tym samym promować je, używając coraz bardziej wyszukanych kanałów cyfrowych - mówi Michał Młynarczyk, prezes Devonshire Investment Group.

Devonshire Investment Group o automatyzacji: Nie obawiam się konkurencji Hays, Adecco czy Manpower
Adobe Stock
REKLAMA

Niedawno Devonshire Investment Group nabył niemiecką oraz polską filię spółki Devonshire od międzynarodowej firmy RR Donnelley, a także lokalne firmy rekrutacyjne VLOG oraz CERN. Dlaczego akurat te firmy, a nie inne?

Michał Młynarczyk, prezes Devonshire Investment Group: - Szukając spółek, które moglibyśmy nabyć, kierowaliśmy się trzema kryteriami. Przede wszystkim chcieliśmy, aby firmy były dochodowe. Wartość całej grupy to około 2,5 mln zł, z czego 600 tys. zł pochodzi ze spółek VLOG i CERN, a blisko 2 mln zł z Devonshire.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Drugim kryterium była międzynarodowa struktura. Nie chodziło o to, aby dana spółka miała biura poza Polską – sami będziemy otwierać oddziały w różnych krajach – ale o wypracowane przez lata standardy korporacyjne, profesjonalną kadrę i solidną bazę danych. Jest to podstawa do dalszego rozwoju grupy.

Po trzecie zależało nam na zakupie spółki posiadającej rozbudowaną usługę outsourcingu pracowniczego. Tego typu działalność gwarantuje stałe przewidywalne przychody i bariera wejścia dla konkurencji w tego typu usługi jest znacznie większa. Devonshire posiada ponad 350 zewnętrznych pracowników biurowych oddelegowanych do klientów a spółka VLOG wnosi kolejnych 50 kontraktorów IT.

Gdzie planują państwo otwierać swoje biura?

- Obecnie mamy siedziby w Warszawie, Poznaniu, Katowicach i we Wrocławiu. Poza Polską mamy oddziały w Niemczech – w Monachium i we Frankfurcie.

Chcemy najpierw skupić się na Polsce, gdzie ze względu na obszerniejszą niż w pozostałych krajach Europy sieć spółek mamy możliwość szerzej zakrojonych działań i przejęcia większej części rynku. Dlatego już teraz planujemy otwarcie kolejnych biur DIG w Krakowie i Trójmieście.

Po pierwszym roku działalności być może otworzymy dodatkowe biura w Niemczech. Planujemy pojawić się w Kolonii i Düsseldorfie. Naszym kolejnym celem może być Berlin. Bierzemy pod uwagę również rozwój w innych państwach, w szczególności w Czechach, Rumunii oraz na Węgrzech. Tak wygląda plan rozwoju DIG w perspektywie najbliższych trzech lat.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (3)

Do artykułu: Devonshire Investment Group o automatyzacji: Nie obawiam się konkurencji Hays, Adecco czy Manpower

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • MAT 2016-11-03 13:09:39

    nic nowego Panie Michale ....

  • Beata 2016-11-03 10:07:32

    Tytuł bardzo nadmuchany, tak jak ta firma.Rewolucja to będzie jak rekruterzy będą wysyłać czekoladki i kwiaty kandydatom z zaproszeniem na rekrutację, albo jak pracownicy z oddziałów DIG sami będą latać do pracy u klienta.

  • b 2016-11-02 22:18:26

    Jaka tu rewolucja? Te narzędzia od dłuższego czasu wykorzystują zarówno duże agencje rekrutacyjne jak i działy HR.

REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA