Dayco zatrudni ok. 300 osób w fabryce w Tychach

Polska spółka amerykańskiego koncernu Dayco uruchomi w Tychach produkcję elementów do silników, zatrudniając docelowo ok. 300 osób. Produkcja ruszy jesienią tego roku. W pierwszym etapie pracę znajdzie ok. 100 osób - wynika z informacji inwestora.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Dayco zatrudni ok. 300 osób w fabryce w Tychach

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

19 sie 2013 13:51


Inwestycja jest zlokalizowana na terenie tyskiej części Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE). Jak informowały w maju tego roku władze strefy, zgodnie z zobowiązaniem w zezwoleniu na działalność w KSSE, Dayco ma zainwestować w park maszynowy co najmniej 43 mln zł i zatrudnić co najmniej 260 osób. Trwa już rekrutacja pracowników.

Dayco nie wybuduje własnej hali produkcyjnej, ale umieści swoją działalność w hali o powierzchni prawie 20 tys. m kw., należącej do Segro Industrial Park Tychy. Ten zlokalizowany na 13-hektarowym terenie Park dysponuje 56 tys. m kw. powierzchni magazynowej i produkcyjnej dla swoich klientów.

W tyskim zakładzie produkowane będą koła pasowe z tłumieniem drgań skrętnych montowane w silnikach znanych europejskich odbiorców. Dayco specjalizuje się w projektowaniu oraz produkcją układów napędu wałka rozrządu oraz osprzętu silnika.

Inwestor szuka obecnie wykwalifikowanych pracowników - przede wszystkim osób z wiedzą w dziedzinie obróbki skrawaniem, obróbki plastycznej metali oraz obróbki gumy.

Dayco zajmuje się projektowaniem, produkcją oraz sprzedażą szerokiej gamy pasków rozrządu, napinaczy, kół pasowych i części hydraulicznych, stosowanych w silnikach samochodów osobowych i ciężarowych, maszyn rolniczych i budowlanych oraz urządzeń przemysłowych. Na całym świecie zatrudnia ok. 3,5 tys. pracowników w kilkunastu zakładach produkcyjnych, centrach dystrybucyjnych lub technicznych oraz biurach sprzedaży.

Dayco to nowy inwestor w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, która w tym roku pozyskała już kilkanaście projektów inwestycyjnych o łącznej wartości ponad 300 mln zł. Powstanie ok. tysiąca nowych miejsc pracy.

W całym ubiegłym roku wydano 26 pozwoleń na działalność w KSSE - ponad połowę z nich otrzymały firmy już działające w strefie, które realizują w niej nowe projekty lub rozbudowują fabryki. Łączna wartość nowych inwestycji zadeklarowanych w 2012 r. to ponad 1,5 mld zł. Powstaje dzięki nim ok. tysiąca nowych miejsc pracy. To lepszy wynik niż w 2011 r., kiedy nowych projektów było 20, wartości ok. 1,1 mld zł, a nowych miejsc pracy również około tysiąca.
CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.