×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Dajmy pracownikom drugą szansę. To sie opłaci

  • jk
  • 2 sie 2022 17:28

Portal pracy RocketJobs.pl w najnowszej kampanii przekonuje, że warto dać drugą szansę w pracy. Zyskują nie tylko pracownicy, ale także pracodawcy.

Dajmy pracownikom drugą szansę. To sie opłaci
Na rynku zauważalny jest o wiele mocniejszy trend związany z powrotami do firm ich ekspracowników (Fot. Brooke Cagle/Unsplash)
REKLAMA
  • Na rynku zauważalny jest o wiele mocniejszy trend związany z powrotami do firm ich ekspracowników.
  • Temat porusza w swojej nowej kampanii #DrugaSzansa RocketJobs.pl - portal pracy dla pracowników z segmentu white-collar. Inicjatywa ma na celu popularyzowanie dawania drugich szans w kontekście pracy.
  • W cyklu materiałów eksperckich i audycji radiowych w newonce radio rozważane są takie problemy jak powrót do życia zawodowego po przebytej chorobie, psychoterapii, odwyku czy chociażby długiej nieobecności spowodowanej urlopem macierzyńskim.

Badania pokazują, że ponowne zatrudnianie byłych pracowników gwarantuje niższe koszty szkolenia i pozwala uzyskać lepsze wyniki pracy niż w przypadku osób nowo zatrudnionych lub wewnętrznie awansujących. Często okazuje się, że po otrzymaniu drugiej szansy są oni bardziej zaangażowani, lepiej się starają.

Wpływ na efektywność ma także na pewno wcześniejsza znajomość danego środowiska pracy. O coraz większym otwarciu pracowników na byłych pracodawców świadczy fakt, że już 1 na 5 osób, które zrezygnowały z pracy podczas pandemii, wróciła do swojego byłego pracodawcy.

Czytaj też: Odeszli, ale nie na długo. Co szósty pracownik Hewlett Packard Enterprise wrócił

- Wejście do nowej organizacji zawsze wiąże się z wysokim poczuciem stresu. Nowa kultura organizacyjna, przełożeni, o których na początku współpracy wiemy jeszcze niewiele, nieznany zespół, zadania będące wyzwaniem - to wszystko sprawia, że może towarzyszyć nam wiele niepewności. Sam efekt pandemii czy trudnej sytuacji związanej z agresją na Ukrainę ma tutaj również duże znaczenie - oprócz wyzwań takich jak praca zdalna czy rozproszone zespoły, pojawiły się często trudności związane z biznesami opartymi o dostawców zza wschodniej granicy - co poskutkowało zamknięciem wielu firm czy redukcją etatów w organizacjach bezpośrednio powiązanych z Rosją. Dlatego też na rynku zauważalny jest o wiele mocniejszy trend związany z powrotami do firm ich ex-pracowników - mówi Marcin Nowosad, HR Business Partner w RocketJobs.pl.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Dajmy pracownikom drugą szansę. To sie opłaci
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • jurek 2022-08-03 21:28:18

    Jako pracownik popełniłem ten błąd. Nie rób sobie tego. Zaufaj swojej mądrości.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA