PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Czy to już zadyszka? Mamy najnowsze dane o wolnych miejscach pracy

 • jk
 • 16 maj 2022 10:50

Barometr Ofert Pracy wskazujący na zmianę liczby publikowanych w internecie ogłoszeń o zatrudnieniu w kwietniu 2022 r. uległ niewielkiej korekcie po mocnym wzroście w marcu.

Czy to już zadyszka? Mamy najnowsze dane o wolnych miejscach pracy
Z badania BIEC wynika, że spośród szerokich grup zawodowych więcej niż przed miesiącem ofert pracy ukazało się dla zawodów związanych z pracą fizyczną (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
 • Barometr Ofert Pracy przygotowywany przez Katedrę Ekonomii i Finansów WSIiZ w Rzeszowie oraz Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych w kwietniu wyniósł 400 pkt.
 • Jak podają analitycy, najwięcej wakatów było dla pracowników fizycznych oraz w zawodach społecznych i prawnych. Mniejszy przyrost wystąpił zaś w zawodach ścisłych i inżynieryjnych.
 • Analitycy podkreślili, że wzrosty, choć niewielkie, obserwowane były jedynie w pięciu województwach.

Barometr Ofert Pracy, przygotowywany przez Katedrę Ekonomii i Finansów WSIiZ w Rzeszowie oraz Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC), wskazujący na zmiany liczby publikowanych w Internecie ogłoszeń o zatrudnieniu, w kwietniu uległ niewielkiej korekcie po mocnym wzroście w marcu. Wartość wskaźnika pozostała na poziomie przekraczającym 400 pkt. Dla porównania, w marcu wyniósł on418,5 pkt., a w lutym - z 376,8 pkt.

Analitycy podkreślają, że napięcie geopolityczne i konflikt zbrojny w Ukrainie pozostają głównymi źródłami zagrożenia i niepewności dla całej Unii Europejskiej. Coraz groźniejszy dla światowej gospodarki jest drastyczny wzrost cen.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Rekordowa inflacja w Polsce, spowodowana wieloma czynnikami, w tym niedoborem niektórych strategicznych surowców, wzrostem cen surowców energetycznych oraz zakłóceniami w łańcuchach dostaw, wraz z restrykcyjną polityką monetarną mogą przyczynić się do zmniejszenia aktywności inwestycyjnej, a to negatywnie wpłynie na zapotrzebowanie na pracę - ocenili analitycy BIEC.

Oferty pracy w województwach

W samym kwietniu liczba obserwowanych ofert zatrudnienia ukazujących się w internecie, po wyłączeniu pracy o charakterze sezonowym, w większości województw była mniejsza niż przed miesiącem. Relatywnie największe spadki notujemy w woj. wielkopolskim, dolnośląskim oraz podlaskim.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Czy to już zadyszka? Mamy najnowsze dane o wolnych miejscach pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Radek 2022-05-18 10:00:17

  Za granicą dostajesz nocleg, umowę od pierwszego dnia i kasę za dojazd do pracy, gdzie tak jest w Polsce? Tutaj każdy pracodawca liczy tylko kasę dla siebie, a pracownika ma głęboko w d....pie. Jak to się zmieni to i ludzie do pracy się znajdą.

 • Obatel 2022-05-16 14:41:02

  Brak rąk do pracy od 2015 roku !!!!!! a perspektywy brak

REKLAMA
 • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA