Czy piloci opuszczą pokład LOT-u?

W pierwszym etapie restrukturyzacji LOT-u załoga spółki uszczupliła się o 360 pracowników. Marcowe redukcje nie dotknęły personelu pokładowego i latającego. Możliwe jednak, że nadchodzące zmiany w sposobie zatrudniania doprowadzą do zwolnień również wśród tej grupy pracowników.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Czy piloci opuszczą pokład LOT-u?

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

5 wrz 2013 9:00


- W tej chwili nie ma u nas zwolnień. Mimo prowadzenia restrukturyzacji, na razie udało się znaleźć pracę dla wszystkich - mówi Sebastian Mikosz, prezes PLL LOT. - W ciągu najbliższych tygodni wprowadzimy jednak zmiany w sposobie zatrudniania personelu pokładowego, w wyniku czego może dojść do zmniejszenia załogi - zapowiada prezes.

Zmiany wymagają jeszcze konsultacji dlatego prezes LOT-u nie podaje szczegółów, ale podkreśla, że jeśli zwolnienia okażą się konieczne, to na pewno zostaną dokonane.

Wcześniej spółka informowała, że załoga LOT-u może się uszczuplić nawet o 100 pilotów i 100 stewardess.

PLL LOT ogłosił również, że nie wystąpi we wrześniu do Ministerstwa Skarbu o wypłatę drugiej transzy pomocy publicznej.

- Poprawa wyników finansowych, a tym samym późniejsze wystąpienie o drugą transzę to efekt konsekwentnie wprowadzanych działań restrukturyzacyjnych. Dzięki nim w pierwszym półroczu wynik z działalności państwowej był lepszy o 29 mln zł od założonego planu - oświadcza prezes Mikosz.

- Wyniki udaje się poprawiać głównie dzięki zdecydowanemu cięciu kosztów przy jednoczesnym wzmocnieniu sprzedaży i wdrożeniu zmian w ofercie, których celem jest generowanie dodatkowych przychodów - wyjaśnia.

Wysokość drugiej transzy zostanie dokładnie oszacowana w momencie, kiedy spółka zwróci się do Ministerstwa Skarbu o jej wypłatę. Prawdopodobnie nastąpi to dopiero w październiku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Tur_bur 2013-09-06 10:00:41

Cyt.:" Dzięki nim w pierwszym półroczu wynik z działalności państwowej był lepszy o 29 mln zł od założonego planu - oświadcza prezes Mikosz." Pytanie do myślących czytelników, o jakie poprawie tu mowa? Pan prezes Sebastian wyciska nam newsa: Moje prognozy były do d.. i mam sukces nie wykonałem ich! Czy ktoś spytał tego pana, zatrudnionego przez spuszczonego w kanał speca od piramid: jaką masz pan wizję Spółki? Czy celem jest sprzedaż pozycji rynkowej po kawałku. Tak panu Mikoszowi przyświeca jeden cel: najpierw zlikwidował kanapki na pokładzie samolotów LOT, teraz będzie spuszczał personel pokładowych, bo jak nie ma kanapek, to po co trzymać roznoszące je stewardesy, wkrótce nie będą potrzebni piloci, bo pan prezes sprzeda samoloty. Ale na pewno zdąży zrobić sobie serie zdjęć z w gondoli silnika samolotów przez ich sprzedażą, to taki ładny chłopiec 