Czy Opus Dei rzeczywiście aktywizuje kobiety?

Stowarzyszenie założone przez Opus Dei dostało ponad milion złotych z UE na aktywizację zawodową kobiet. Za unijne pieniądze szkolą matki i gospodynie domowe.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Czy Opus Dei rzeczywiście aktywizuje kobiety?

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd prasy/ Gazeta Wyborcza

3 sty 2014 9:51


Wszystko to w ramach projektu "Wspieranie integracji i reintegracji zawodowej kobiet poprzez zapewnienie odpowiedniego zaplecza infrastrukturalnego w budynku Stowarzyszenia Doskonalenia Umiejętności". Na jego realizację SDU otrzymało prawie 1,1 mln zł z funduszy unijnych - informuje "Gazeta Wyborcza".

Problem w tym, że jak podaje "GW" aktywizacja zawodowa młodych dziewcząt sprowadza się do kursu gotowania, sprzątania, prania i prasowania w akademiku, do czego zobowiązują się w zamian za zwolnienie ich z części kosztów pobytu. Uczą się również jak być matką. Są prowadzone także zajęcia dla dorosłych kobiet, które jak tłumaczą organizatorzy "pragną rozwijać swoje życie osobiste poprzez doskonalenie pasji, jaką jest rodzina. Które nie spoczywają na laurach rozwoju zawodowego".

Kolejnym aspektem wzbudzającym wątpliwości jest fakt, o którym czytamy na łamach „GW", że SDU poświadczyło w oficjalnych dokumentach związanych z uzyskaniem środków z UE, że prowadzi ośrodki Wisła i Fontanna, choć prowadzi je inne stowarzyszenie (Stowarzyszenie Edukacji i Kultury), a działalność ośrodków Wisła i Fontanna jest całkowicie sprzeczna z zasadą równości płci i niedyskryminowania nikogo ze względu na płeć, które to zasady przyświecać mają wszystkim projektom współfinansowanym z UE.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.