- wnp.pl (TE)
- •25 paź 2017 15:15
Aby zminimalizować ryzyko braku siły roboczej, w 2018 r. planujemy zwiększyć zatrudnienie o około tysiąc osób, głównie pracowników fizycznych - zapowiedział prezes Budimeksu Dariusz Blocher.

Polskie budownictwo wciąż boryka się z rosnącą presją wzrostu płac i spadkiem dostępności wykwalifikowanej kadry.
Aktualnie Budimex przygotowuje się do składania ofert m.in. na budowę odcinków tras S19, S61 i dokończenie A1. Prezes zastrzegł, że spółka będzie selektywnie podchodzić do nowych kontraktów.
Dodał, że jest to spowodowane coraz trudniejszą sytuacją na rynku - niedoborem pracowników oraz wzrostem cen materiałów i usług podwykonawczych.
Od stycznia do września 2017 r. zatrudnienie w grupie Budimeksu wzrosło o prawie 550 osób - do 6450 pracowników. Blocher zaznaczył, że polskie budownictwo wciąż boryka się z rosnącą presją wzrostu płac i spadkiem dostępności wykwalifikowanej kadry.
- Aby zminimalizować ryzyko braku siły roboczej, w 2018 roku planujemy zwiększyć zatrudnienie o ok. 1000 osób, głównie pracowników fizycznych - powiedział prezes.


KOMENTARZE (0)