PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Częstochowa z narzędziem informatycznym do kojarzenia ludzi i pracy

Samorząd Częstochowy uruchomił miejską platformę internetową, która ma m.in. pomagać w kojarzeniu pracodawców i pracowników o określonych specjalnościach.

  • Autor: PAP/JS
  • 23 maj 2017 16:34
Częstochowa z narzędziem informatycznym do kojarzenia ludzi i pracy
Platforma ma wspierać i moderować współpracę między podmiotami komercyjnymi, szkołami i uczelniami, samorządem oraz potencjalnymi pracownikami (fot. czestochowa.pl)
REKLAMA

• Platforma ma wspierać i moderować współpracę między podmiotami komercyjnymi, szkołami i uczelniami, samorządem oraz potencjalnymi pracownikami.

• Obok ułatwień związanych z poszukiwaniem pracy i pracowników, Centrum Lepszych Miejsc Pracy ma też - w zamierzeniu miasta - pokazywać możliwości kształcenia w zawodach poszukiwanych na lokalnym rynku.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Platforma pod nazwą Centrum Lepszych Miejsc Pracy znajduje się pod adresem praca.czestochowa.pl. To jeden z elementów miejskiego programu "Teraz Lepsza Praca". Władze miasta chcą poprzez program sprzyjać powstawaniu w Częstochowie miejsc pracy zapewniających mieszkańcom godną płacę, stabilizację, perspektywy rozwoju i poczucie socjalnego bezpieczeństwa.

Obok ułatwień związanych z poszukiwaniem pracy i pracowników, Centrum Lepszych Miejsc Pracy ma też - w zamierzeniu miasta - pokazywać możliwości kształcenia w zawodach poszukiwanych na lokalnym rynku, sugerować nowe profile w ofercie szkół zawodowych czy inspirować do znalezienia lepszej pracy w mieście.

"W Częstochowie jest już obecnie dużo dobrych, rozwojowych ofert pracy, dlatego chcemy aby ci, którzy np. planują wyjazd w poszukiwaniu lepszej pracy poza miastem, zapoznali się wcześniej z ofertami naszych pracodawców" - zaznaczył cytowany w informacji magistratu prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

Platforma ma wspierać i moderować współpracę między podmiotami komercyjnymi, szkołami i uczelniami, samorządem oraz potencjalnymi pracownikami. W tym kontekście internetowe narzędzie podzielono na moduły: zawodów, szkół, pracodawcy, pracownika, ofert oraz instytucji wspierających rynek pracy.

Informacje umieszczone w module zawodów mają dotyczyć potencjału i możliwości kształcenia w określonych profesjach, np. pomagając uczniom planować kierunki rozwoju zawodowego. Zawody mają być opisywane z uwzględnieniem informacji o potrzebnych umiejętnościach, możliwych stanowiskach pracy czy ofercie edukacyjnej.

Moduł szkół zbiera informacje o szkołach i profilach kształcenia w mieście. Umożliwi szkołom umieszczanie informacji o klasach z określeniem liczby uczniów, kierunków kształcenia czy oferowanych umiejętności. Moduł pracodawców umożliwi rejestrację i kształtowanie profili zawierających oferty pracy i planowanie zatrudnienia oraz zgłaszanie potrzeb do poszczególnych szkół.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Częstochowa z narzędziem informatycznym do kojarzenia ludzi i pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA