×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Częstochowa. Lokatorzy TBS przez telefon dowiedzą się o nowych ofertach pracy

Powiatowy Urząd Pracy w Częstochowie oraz Zakład Gospodarki Mieszkaniowej TBS połączyły siły w walce o pracowników. Lokatorzy zasobów komunalnych, którzy poszukują pracy, otrzymają na swój telefon informację o nowej ofercie z PUP.

Częstochowa. Lokatorzy TBS przez telefon dowiedzą się o nowych ofertach pracy
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Tylko w pierwszej edycji akcji udostępniania ofert pracy wzięło udział blisko 1700 lokatorów TBS. Właśnie wystartowało drugie rozdanie. Informacja zawierająca konkretne ogłoszenia z Powiatowego Urzędu Pracy można otrzymać poprzez aplikację na smartfony SI SMS Blisko. Obecnie z tego samorządowego mobilnego informatora korzysta 13,5 tysiąca użytkowników.

- System, który rozwijamy w mieście od prawie dwóch lat, znajduje coraz to ciekawsze zastosowania - mówi prezes Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej TBS w Częstochowie Paweł Konieczny. Jak dodaje, w najnowszej odsłonie ma za zadanie pomóc lokatorom w trudnej sytuacji życiowej, którzy zostali bez pracy i mają problem z jej znalezieniem. Nowatorskie rozwiązanie umożliwia im odebranie ofert pracy z PUP bez wychodzenia z domu.

Czytaj więcej: Praca w branży IT. Jak zostać programistą?

- Choć w Częstochowie bezrobocie stale spada, to nadal potrzebne są różne formy szybkiego reagowania i pomocy lokatorom. Wiemy, że problem braku pracy wcześniej czy później przekłada się na wzrost zadłużenia lokatorów, dlatego tym bardziej cenne są takie inicjatywy, które wspierają mieszkańców podczas poszukiwań nowego zatrudnienia – mówi Krzysztof Matyjaszczyk, prezydent miasta, który akcję zainaugurował w maju. 

Oferty pracy udostępniane przez PUP trafiają w systemie do kategorii „Praca, gospodarka”. Jak zapewniają samorządowcy, akcja udostępniania ofert pracy - zarówno w formie bezpośredniej, jak i elektronicznej - będzie systematycznie wznawiana.

Warto przypomnieć, że w październiku 2017 roku stopa bezrobocia była rekordowo niska i wyniosła 6,6 proc. To o 1,6 pkt. proc. mniej niż przed rokiem i o 0,2 pkt. proc. mniej niż miesiąc temu. Co ciekawe, identyczny wskaźnik bezrobocia odnotowano po raz ostatni w styczniu 1991 r. W całej Polsce pod koniec października bez pracy pozostało jedynie 1 071,1 tys. osób.  

 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Częstochowa. Lokatorzy TBS przez telefon dowiedzą się o nowych ofertach pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA