Czesi z przytupem weszli na polski rynek. Przekonali już ponad 250 tys. Polaków

Polsko-czeski duet stworzył aplikację, która może zrewolucjonizować podejście do szukania pracy. Praca za Rogiem działa jak radar. Wyszukuje oferty pracy, które są blisko naszego miejsca zamieszkania.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Czesi z przytupem weszli na polski rynek. Przekonali już ponad 250 tys. Polaków

PODZIEL SIĘ


Autor: KDS

13 kwi 2018 20:00


  • Mobilną aplikację w Polsce przetestowało już ponad 250 tys. użytkowników. W sumie w ten sposób pracy szuka już ponad pół miliona ludzi.
  • Praca za Rogiem ma pomoc w znalezieniu pracy tym osobom, które mocno cenią sobie pracę blisko domu.
  • To, jak pokazują wyniki badania ARC Rynek i Opinia, jeden z trzech najważniejszych pozapłacowych czynników zachęcających do podjęcia pracy. 
  • Narzędzie powstało przy współpracy LMC, czyli czeskiego lidera rekrutacji online oraz Direct People Innovation, firmy zajmującej się tworzeniem i wdrażaniem innowacji dla korporacji. 

Jeszcze kilka lat temu, jednym z głównych czynników wyboru pracodawcy były pieniądze. Dziś znajduje się on na górze listy, ale do tego dochodzą inne elementy, które odgrywają równie ważną rolę. To atmosfera w pracy, możliwość czasowej pracy zdalnej oraz odległość od miejsca zamieszkania. Chcemy pracować blisko domu. Potwierdza to chociażby badanie ARC Rynek i Opinia, w którym lokalizacja miejsca pracy i dogodny dojazd były trzecim głównym motywatorem pozapłacowym wybieranym przez pracowników. Wskazało na nie 60 proc. respondentów.

Obecnie dostępne na rynku portale rekrutacyjne oferują szukanie pracy, ale co najwyżej ograniczając się do danego miasta. W przypadku dużych miast, jak Warszawa, Kraków czy Wrocław takie rozwiązanie nie sprawdza się, bo przejechanie z jednego końca na drugi zabiera nieraz ponad godzinę. 

Czytaj więcej: Około 100 osób zatrudni TomTom w swoim ośrodku w Poznaniu

To niedopasowanie postanowiły wykorzystać właśnie LMC oraz Direct People Innovation. Efektem ich współpracy jest aplikacji mobilna Praca Za Rogiem. To narzędzie, które działa jak radar. Użytkownik określa promień, w jakim licząc od swojej aktualnej pozycji lub oczekiwanego miejsca pracy, chciałby znaleźć pracę, żądane zarobki i słowa kluczowe. W odpowiedzi otrzymuje informacje o pracodawcach spełniających jego oczekiwania.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

IMHO 2018-04-16 17:46:33

Już kilka lat temu była apka Job Sauare i nic nie zwojowała. Lewe oferty pracy i jawne oszukiwanie przy podawaniu warunków finansowych.