Czerwiński, MSP: Zmian w zarządzie Taurona nie będzie

- Zmiany w Radzie Nadzorczej Taurona wynikają wyłącznie z merytorycznych przesłanek i mają na celu ustabilizowanie sytuacji w Radzie. Na najbliższym posiedzeniu Rady nie będzie omawiany punkt dot. zmian w zarządzie Taurona - mówi Andrzej Czerwiński, minister skarbu państwa.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Czerwiński, MSP: Zmian w zarządzie Taurona nie będzie

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl (Dariusz Ciepiela)

wnp.pl

13 sie 2015 7:55


12 sierpnia br. odwołano trzech członków Rady Nadzorczej Tauron Polska Energia i powołano pięciu nowych. Skąd tak poważne zmiany?

- Zmiany te wynikają wyłącznie z merytorycznych przesłanek i mają na celu ustabilizowanie sytuacji w Radzie Nadzorczej Taurona oraz wykorzystanie jak najlepszych kompetencji tych, którzy będą nadzorować pracę zarządu. Pamiętajmy, że 7 sierpnia do dymisji podał się przewodniczący Rady Nadzorczej, więc zmiany były konieczne. MSP jako właściciel ma prawo do zmian jakościowych.

Pierwsze posiedzenie Rady Nadzorczej Taurona w nowym składzie zwołano na wtorek, 18 sierpnia.

Czy w ślad za zmianami w Radzie Nadzorczej można spodziewać się zmian w zarządzie Taurona?

- Program najbliższego posiedzenia Rady Nadzorczej przewiduje tylko powołanie przewodniczącego Rady. Na najbliższym posiedzeniu Rady Nadzorczej zmian w zarządzie Taurona nie będzie, nie ma takiego zamiaru ani potrzeby. Pracujemy z zarządem nad szczegółami zaangażowania Taurona w górnictwo, mam nadzieję, że te prace zakończą się sukcesem.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.