Czego oczekuje Google od przyszłych programistów?

Google to najbardziej pożądany pracodawca na Ziemi, a programiści to specjaliści traktowani niczym gwiazdy rocka. Nie każdemu jednak pisana jest taka praca.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Czego oczekuje Google od przyszłych programistów?

PODZIEL SIĘ


Autor: AP

13 mar 2015 16:45


Programiści w Google za swoje umiejętności są odpowiednio wynagradzani. Stażyści dostają około 70 tys. do 90 tys. dol., a wraz ze stanowiskiem i doświadczeniem pensja wzrasta w przypadku seniora ponad 150 tys. dolarów. Nie jest jednak łatwo dostać pracę w Google.

Właściciel największej wyszukiwarki internetowej dostaje 2,5 mln aplikacji o pracę rocznie, z czego zatrudnia tylko około 4 tys. ludzi. Jednak dla wszystkich pragnących pracować dla Googla, Google Education Team wypuściło listę umiejętności, których pożąda ten pracodawca u swoich potencjalnych pracowników. Należą do nich m.in. biegłe programowanie w jednym z języków takich jak: C++, Java lub Python i dodatkowa znajomość Java Script, CSS, Ruby i HTML.

Pełna lista oczekiwań Google wobec programistów znajduje się pod tym linkiem.

Czytaj też: Pracownicy Google oszczędzają na wynajmie i żyją w kampusie

Google radzi też testować tworzone przez siebie oprogramowanie, ponieważ oczekuje od swoich pracowników, by umieli wychwytywać błędy, a nawet łamać własne kody. Pracownicy wyszukiwarki wierzą też w bazę, jaką daje znajomość matematyki, ucząca logicznego myślenia. Pracodawca wymaga również znajomości szyfrowania i umiejętności zajmowania się wieloma projektami jednocześnie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.