Czaty, fora, warsztaty online: jak szukać pracy w Internecie?

Pracuj.pl, organizator Wirtualnych Targów Pracy stawia na interaktywność. Będzie można się o tym przekonać już podczas kolejnej edycji wydarzenia.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Czaty, fora, warsztaty online: jak szukać pracy w Internecie?

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

11 wrz 2013 13:54


Przedstawiciele ponad 150 firm zaprezentują się przed potencjalnymi kandydatami. Podczas tej edycji uczestnicy będą mogli po raz pierwszy wziąć udział w warsztatach on-line. Przewidywana liczba odwiedzających targi, które będą trwały od 7 do 11 października, wynosi 350 tys. osób.

Nie wychodząc z domu każdy z uczestników będzie mógł odwiedzić ponad 150 wirtualnych stoisk, skupionych w 26 pokojach branżowych. Jak wynika z przeprowadzonych badań, podczas ubiegłej edycji targów zainteresowanie aż 54% uczestników wzbudziły prezentowane oferty pracy, na drugim miejscu w rankingu znalazły się informacje na temat poszczególnych firm (38%).

Platforma targowa posłuży pracodawcom oraz potencjalnym kandydatom jako narzędzie do komunikacji, da możliwość dopytania o szczegóły, czy uzyskania odpowiedzi na nurtujące kandydatów pytania na czatach i forach. Po raz pierwszy odwiedzający będą mogli wziąć udział w warsztatach on-line. Podczas zajęć prowadzonych przez przedstawicieli firm: Architekci Kariery i Mondelēz Polska poruszone zostaną interesujące tematy z zakresu nowoczesnych metod poszukiwania pracy czy obecności na rynku.

Wiele z firm biorących udział w Wirtualnych Targach Pracy wykorzystuje filmy video do zaprezentowania jak działa organizacja.

- Dzięki temu odwiedzający stoiska będą mogli zobaczyć jak wygląda i funkcjonuje firma od wewnątrz, jaka panuje w niej atmosfera, poznają kulturę organizacyjną i wartości firmy, a także będą mogli zobaczyć jak przebiega proces rekrutacyjny - mówi Izabela Bartnicka z Grupy Pracuj Solutions.

- Wizyta na stoisku pracodawcy to możliwość aplikowania od razu na wybrane stanowisko lub pozostawienia spontanicznej aplikacji w bazie kandydatów danej firmy. Podczas poprzedniej edycji prawie połowa odwiedzających (49%) aplikowała podczas targów - dodaje Bartnicka.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.