PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Chatboty podbijają HR. Nie tylko w rekrutacji

 • Justyna Koc
  jk
 • 18 mar 2019 20:00

Cyfrowa transformacja obejmuje także HR i ma swoje odbicie w procesach rekrutacyjnych oraz zarządzaniu wewnętrznymi sprawami pracowników – wdrażane rozwiązania do automatyzacji kontaktów mają za zadanie usprawnić relacje na linii firma-pracownicy (także tych potencjalnych).

Chatboty podbijają HR. Nie tylko w rekrutacji
Adobe Stock
REKLAMA
 • Chatboty rekrutacyjne to idealne wsparcie w procesach poszukiwania nowych pracowników.
 • Wirtualni asystenci mogą także zastąpić kadrowe i szybko przeszkolić pracowników oraz przeprowadzić ich przez wszystkie niezbędne formularze.
 • Chatboty wykorzystujące AI mogą również na bieżąco zbierać informacje o potrzebach poszczególnych pracowników i pomagać im w odnalezieniu się w wewnętrznych procedurach.

Ostatnie badania Gartnera wykazały, że już 37 proc. firm wdrożyło sztuczną inteligencję, a w ciągu ostatnich czterech lat liczba organizacji korzystających z różnych form automatyzacji wzrosła o 270 proc. Firmy dostrzegają bowiem, że szybka komunikacja to podstawa – zwłaszcza do bezawaryjnego funkcjonowania każdego działu HR, w którym skuteczne i wydajne interakcje z pracownikami są kluczem do sukcesu firmy.

Dobrą komunikację zapewnią chatboty, które dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji (AI) oraz technologii przetwarzania języka naturalnego (NLP) w swobodny sposób porozumiewają się z rozmówcami za pomocą czatu (umieszczonego na stronie internetowej, w mediach społecznościowych lub w dedykowanych aplikacjach i komunikatorach).

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Wirtualni Asystenci przeprowadzą rekrutację

Chatboty rekrutacyjne to idealne wsparcie w procesach poszukiwania nowych pracowników. Udzielą zainteresowanym kandydatom wszelkich informacji dotyczących firmy czy dostępnych stanowisk, wymagań i obowiązków oraz samej aplikacji – bez udziału rekruterów. Umożliwią przesłanie CV, a nawet przeprowadzą wstępną rozmowę kwalifikacyjną – porozmawiają z potencjalnymi kandydatami, zadając im wstępne pytania, które specjaliści ds. HR w spokoju przeanalizują i sprawdzą, czy kandydatura jest adekwatna do danego stanowiska pracy.

Oszczędzają tym samym czas, a potencjalni pracownicy unikną dodatkowego stresu związanego z rozmową o pracę. Chatboty są przyjazne i pomocne, a przede wszystkim nie oceniają podenerwowanych kandydatów.

Chatboty ułatwią proces onboardingu pracowników

Proces wdrażania nowych pracowników jest czasochłonny dla obydwu stron, a dla działów HR przede wszystkim jest dodatkowo powtarzalny. Przekazanie szeregu dokumentów oraz informacji o firmie i procedurach, regulaminów oraz kwestii polityki firmy jest obowiązkowym elementem w przypadku każdego nowozatrudnionego.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Chatboty podbijają HR. Nie tylko w rekrutacji

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • RRR 2019-03-19 12:03:22

  Powoli nasz system ekonomiczny zderza się z nowoczesnymi technologiami. Żeby żyć trzeba zarabiać, ale jeżeli automatyzacja sprawi, że nie będzie potrzeby zatrudniać wielu pracowników to Ci ludzie będą umierać z głodu. To wymusi zmianę systemu ekonomicznego na inny, np. Teorię Postępowego Użytownaia. Pytanie, tylko, czy osoby posiadające obecnie zasoby i władzę zgodzą się oddać swoją pozycję w imię zmian na lepsze?

 • qaz 2019-03-19 08:32:34

  Świetnie, będzie jeszcze trudniej znaleźć pracę niż obecnie. Już teraz trudno się dogadać z młodocianym rekruterem a jeśli zastąpią go boty....

REKLAMA
 • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA