PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Gorąca dyskusja na temat Pracuj.pl. Czas portali z ofertami pracy się kończy?

 • Justyna Koc
  jk
 • 1 mar 2019 20:00

W serwisie LinkedIn trwa dyskusja na temat usług oferowanych przez portal Pracuj.pl. Branża HR i kandydujący do pracy negują efektywność oferowanych narzędzi rekrutacyjnych. Czy nadciąga zmierzch serwisów z ogłoszeniami rekrutacyjnymi?

Gorąca dyskusja na temat Pracuj.pl. Czas portali z ofertami pracy się kończy?
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
 • Olech Bestrzyński, dyrektor HR w grupie Amica, wywołał dyskusję w serwisie LinkedIn swoim wpisem dotyczącym ceny i efektywności narzędzi oferowanych przez serwis Pracuj.pl.
 • W podobnym tonie wypowiedziała się Katarzyna Brudny, kierowniczka działu personalnego w Fertinger Automotive Polska. Jak twierdzi, poziom usług spada.
 • Część osób biorących udział w dyskusji zwróciła uwagę na inną kwestię – zmieniającą się rzeczywistość i rynek pracy. W tej chwili pracownicy wymagają innych narzędzi rekrutacyjnych.

Dyskusję w serwisie LinkedIn wywołał wpis Olecha Bestrzyńskiego, dyrektora HR w grupie Amica, który zwraca uwagę na arogancję portalu Pracuj.pl. Jego zdaniem efektywność oferowanych przez niego narzędzi spada, a cena rośnie. Dodatkowo, według Bestrzyńskiego, oferta serwisu jest celowo coraz bardziej komplikowana, aby dialog z klientem był dialogiem czysto pozornym.

- Całe szczęście, że nie tak dawno podobna arogancja innej części grupy Pracuj, portalu emplo, skończyła się dla tego produktu źle. Grupa wycofała narzędzie z rynku. W moim przekonaniu narzędzie padło nie dlatego, że było słabe samo w sobie, tylko dlatego, że obsługa klienta była tak samo arogancka jak w ogłoszeniowej części grupy – czytamy na portalu LinkedIn. - Kiedy skończy się monopol Pracuj? Jakie macie doświadczenia? - pyta Bestrzyński.

W podobnym tonie wypowiedziała się Katarzyna Brudny, kierowniczka działu personalnego w Fertinger Automotive Polska. Jak twierdzi, z podobną arogancją spotkała się w przypadku innego narzędzia grupy, e-Recruiter.

- Oferowana cena ogłoszenia po zakupie narzędzia była wyższa od tej, którą oferowano dotychczas, mimo że samo narzędzie stanowiło niemały dodatkowy koszt. Ostatnio usłyszałam też od konsultanta, że gdybym zakupiła ogłoszenie u niego, a nie przez e-sklep, cena byłaby niższa o 70 proc., tzn. że albo oszukuje mnie konsultant, albo grupa sprzedając mi coś, co mogłabym mieć za 30 proc. ceny - pisze Katarzyna Brudny na LinkedIn.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (43)

Do artykułu: Gorąca dyskusja na temat Pracuj.pl. Czas portali z ofertami pracy się kończy?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Konrad 2022-11-09 18:24:50

  W pracujpl pracuje tam M. Barano..., która najpierw zachęca do ogłoszeń, a później blokuje je bezpodstawnie bez możliwości zwrotu pieniędzy. Do firmy trzeba pisać pisma, żeby uzyskać zwrot za ogłoszenie, które było opublikowane tylko przez kilka dni.

 • JAck 2022-10-27 17:37:51

  Wysyłałem i ...już nie wysyłam. Szkoda czasu i zdrowia. Po 50 kandydatów na miejsce.Każdy chce "gotowy towar" tylko nie ma skąd go brać. To jest chore. PS Odzew żaden.

 • Marek 2021-11-19 12:43:55

  portal jest pośrednikiem i ma swój regulamin , wymaga ode mnie przestrzegania go ,tylko czemu nie przestrzegają go pracodawcy. Aplikacja otwarta , lub czeka na otwarcie 5 lat !!! Ja rozumiem ,że pracodawca ma prawo wyboru , ale ja mam prawo do informacji !!!!!!!! Najgorsze miejsce do szukania pracy !!!! NIE POLECAM !!!!

 • Amen 2021-09-14 17:58:11

  Ludzie portal jest tylko pośrednikiem, co ma do tego, że pracodawcy wam nie odpowiadają albo was nie zatrudniają? Większość firm w Polsce nie ma nawet zalążka procesu HR, narzędzi itd. Skakanie z kwiatka na kwiatek bo jakiś guru napisał co się kandydatom nie podoba to norma, a potem zdziwienie, że 10 specjalistów HR nie potrafi (fizycznie to niemożliwe to po pierwsze, po drugie opieranie się na CV i autoprezentacji kandydata i decydowanie na tej podstawie to jakieś nieporozumienie) zamknąć rekrutacji w sensownym czasie. Jeśli jest np. 300 kandydatów a firma szuka 1-2 i to cały miesiąc (bo nikt nie zatrudni w połowie skoro może pojawić się ktoś lepszy), to ci odrzuceni siłą rzeczy jak zaczną pisać to jest jakieś bzdurne wrażenie budowania mitycznej bazy. Po co komu baza jak jest LinkedIn a osoba szukająca dziś za tydzień już nie szuka. Budowanie bazy to jest bzdura jeśli ktoś to robi to jest zły i głupi HR i tyle. Już nie wspomnę o Rodo itp. Co ma do tego portal to nie wiem. Takie samo bzdurzenie jak wmawianie pracodawcom, że mają dostosować proces do oczekiwań rynku. Co następne? Sami sobie będziecie ustalać kpi i targety? Proces jest do wybrania optymalnego kandydata. Jak komuś jest za długi, za dużo etapów, nie rozwinięto czerwonego dywanu przed jaśnie państwem „5 tysi na rękę na dzień dobry po studiach o niczym i doświadczeniem kelnera w wakacje”, to odpadnie bo to bada ogólne podejście. Wyższe zarobki nie gwarantują lepszej jakości kandydatów, jedynie więcej roboty dla rekrutera. Jeśli wam się ta oczywistość nie podoba, to pomyślcie, jak byście rekrutowali do własnej firmy o ugruntowanej pozycji na rynku.

  • Marek 2021-11-22 10:50:18

   Za przeproszeniem pie...dolisz , nie wiesz z kim i o czym!! Ludzie wysłali po 100 aplikacji i nikt ich nie otworzył !!! i status od 5 lat - czekają na otwarcie...to tylko świadczy o portalu jaki mają bałagan i jak do tego podchodzą ...........

 • Tomi 2021-03-19 14:29:21

  Co za cymbał z tego BOSS-a, prawdziwy byzmesmen z lat 90-tych.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA