Crown Packaging w Goleniowie rozbudowuje się. Potrzeba pracowników

Międzynarodowy koncern działający w branży opakowań metalowych Crown Packaging planuje zainwestować w Goleniowie (Zachodniopomorskie) 25 mln zł m.in. w budowę nowej hali produkcyjnej. Zatrudnienie w firmie ma wzrosnąć o około 120 etatów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Crown Packaging w Goleniowie rozbudowuje się. Potrzeba pracowników

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

27 lis 2014 9:24


- Inwestycja będzie przebiegała w dwóch etapach, a po jej zakończeniu zatrudnienie wzrośnie o około 120 etatów. Pierwszy etap, już rozpoczęty, polega na budowie nowej hali produkcyjnej. Drugi etap wiąże się z zakupem prawie czterohektarowego terenu inwestycyjnego od gminy i budowie kolejnego obiektu, który wyposażony zostanie w najnowszą linię technologiczną do produkcji opakowań metalowych - powiedział burmistrz Goleniowa, Robert Krupowicz.

Czytaj też: Czteroelementowa pensja i inne dodatki płacowe. Tak wyglądają zarobki włodarzy miast

Dodał, że firma chce, by w Goleniowie mieścił się również europejski dział logistyki Crown Packaging. Po realizacji planów inwestycyjnych o łącznej wartości około 25 mln zł, koncern będzie zatrudniał w Goleniowie ponad 300 osób.

- Goleniów wygrał konkurencję nie tylko z kilkoma innymi lokalizacjami w Polsce, ale również z innymi krajami europejskimi. O wyborze inwestora zdecydowały lokalizacja oraz warunki, jakie gmina stwarza dla inwestorów - powiedział Krupowicz.

Poinformował też, że Crown Packaging przenosi na Pomorze Zachodnie jeden z zakładów w Wielkiej Brytanii.

Zdaniem burmistrza, inwestycja dowodzi, że Goleniów jest dobrym miejscem do inwestowania.

- Stworzenie dobrego klimatu do inwestowania doprowadziło do tego, że stopa bezrobocia w naszej gminie spadła do 5,2 proc., a kolejni inwestorzy negocjują z nami warunki do prowadzenia swojego biznesu w Goleniowie - dodał.

Crown Holdings, do którego należy Crown Packaging, jest światowym dostawcą opakowań. Działająca od 1892 r. firma ma ok. 150 zakładów w 41 krajach. Zatrudnia blisko 22 tys. pracowników. Jej siedziba mieści się w Filadelfii w USA. Produkuje takie opakowania jak puszki na żywność, w tym do napojów, czy pojemniki aerozolowe.

Czytaj też: Emigracja zarobkowa Hiszpanów. Gdzie młodzi szukają pracy?

Goleniów przyciąga także inwestorów do tamtejszego parku przemysłowego. Swą lokalizację ma już w nim ponad 40 firm z całego świata. Pracujące na terenie Goleniowskiego Parku Przemysłowego przedsiębiorstwa zatrudniają obecnie ponad 3 tys. osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.