PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Coś niepokojącego dzieje się wśród pracowników. Firmy mogą mieć kłopoty

 • jk
 • 5 wrz 2022 13:45

Rekordowo wzrosło zainteresowanie poszukiwaniem pracy przez specjalistów i menedżerów. Prawie połowa szuka aktywnie pracy. Z kolei o 60 proc. wzrosła liczba otrzymywanych zaproszeń do procesów rekrutacyjnych.

Coś niepokojącego dzieje się wśród pracowników. Firmy mogą mieć kłopoty
Spośród specjalistów najbardziej pożądanymi są obecnie specjaliści i menedżerowie IT, przedstawiciele administracji oraz pracownicy z branży HR (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
 • Jak wynika z raportu Antala, w stosunku do zeszłego roku znacząco wzrósł, bo aż o 18 pkt proc., odsetek specjalistów i menedżerów poszukujących aktywnie pracy – wyniósł 48 proc.
 • Wśród osób, które oceniają, że w ostatnim roku ich sytuacja na rynku zdecydowanie się poprawiła, tylko 23 proc. szuka aktywnie pracy. Wśród tych, którzy twierdzą, że raczej się poprawiła, już 49 proc. przegląda oferty, a wśród osób, które zdecydowanie nie widzą plusów – 76 proc.
 • Na czele listy powodów wpływających na zmianę pracy znajduje się złe zarządzanie w organizacji. Ten czynnik był powodem odejścia z firmy dla 53 proc. badanych. Tuż za nim znajduje się wyższe wynagrodzenie – 50 proc. wskazań.

Badanie Antal “Aktywność specjalistów i menedżerów na rynku pracy” pokazało rosnącą liczbę ofert pracy dla specjalistów i menedżerów. Otrzymują średnio 8 ofert pracy rocznie w porównaniu do 5 ofert w 2021 roku.

Czytaj też: W tej branży już dostali dwucyfrowe podwyżki, a będzie jeszcze lepiej

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Wojna w Ukrainie nie odbiła się na zapotrzebowaniu firm na nowych pracowników, a pandemia i związane z nią restrykcje gospodarcze wprowadziły tylko chwilowe zawirowania.

Źródło: Antal
Źródło: Antal

- Spośród specjalistów najbardziej pożądanymi są obecnie specjaliści i menedżerowie IT, przedstawiciele administracji oraz pracownicy z branży HR. Choć nie przewiduje się już trendu wzrostowego w najbliższym czasie, to liczba obecnie wysyłanych ofert pracy będzie utrzymywała się na tym samym poziomie - komentuje Michał Borkowski, sector manager, Antal Finance & Accountancy.

Pensje w górę

Niemal 70 proc. badanych otrzymało podwyżki, co oznacza wzrost o 10 punktów procentowych w stosunku do ubiegłego roku. Rośnie też udział tych wysokich wzrostów pensji – powyżej 20 proc. rok do roku.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (8)

Do artykułu: Coś niepokojącego dzieje się wśród pracowników. Firmy mogą mieć kłopoty

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Stanisław 2022-09-11 19:30:27

  Jak zażądają niekompetentne kmioty które potrafią zarządzać tylko przez chaos to macie efekty. Nie da się tworzyć dobrej atmosfery pracując po 50h w tygodniu.

 • Mariola 2022-09-08 05:10:41

  Niestety nie pozostaje nic innego jak wyjechać za granicę , pod koniec roku i w przyszłym roku bardzo dużo ludzi wyjedzie bo po prostu za te pieniądze się nie da żyć

 • Erwin 2022-09-07 08:56:48

  Ceny wzrosły dwukrotnie a pensji nie podnoszą, bo przecież są Ukraińcy. Faktycznie czas opuścić ten kraj.

 • Qwerty 2022-09-06 19:17:31

  Ludzie poczuli, że topnieje im kasa i pracodawcy chcą ich wrobić w miskę ryżu, widząc jednocześnie, że ceny ich pracodawcom wystrzeliły w górę, a oni z wynagrodzeniami stoją w miejscu, po prostu podjęli radykalne kroki.

 • Jarl Bischek 2022-09-06 14:24:26

  🤔 Poza tą piękną HR-owską kurtyną nie ma nic godnego pochwały. 👎 Tylko obłuda i kłamstwa. 😱 Na przykład niby polska szlachetność i poparcie Ukrainy. 🤭 A tak naprawdę to jest to ściąganie do Polski taniej siły roboczej 😱 Dzieci uchodźców powinny mieć szkołę ukraińską i zdawać maturę ukraińską. 🤭 A tak pod płaszczykiem wojny z Rosją prowadzi się intensywną polonizację 😱 Ukraińcy powinni mieć gwarancję, że składki które odprowadzają na ZUS pójdą na ich konta na Ukrainie jeśli zechcą tam wrócić.🤔 Zresztą to powinien być podstawowy element wolność i swobodnego przepływu towaru i usług w EU. 🙂 Pracujesz w jednym kraju, ale potem chcesz żyć w innym to składki powinny wędrować za tobą.👍 I to jest prawdziwa wolność, a nie to gówno dookoła 😱

REKLAMA
 • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA