Coraz więcej ofert pracy. Także dla HR-owców

- Trzeci kwartał jest kwartałem wakacyjnym, zwyczajowo zarówno pracodawcy jak i poszukujący pracy są mniej aktywni. W tym roku jednak użytkownicy serwisu wysłali o 16 proc. więcej aplikacji niż rok temu co oznacza, że i pracownicy odczuwają, że koniunktura sprzyja poszukiwaniu pracy - mówi Przemysław Gacek, prezes Grupy Pracuj.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Coraz więcej ofert pracy. Także dla HR-owców

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

22 paź 2014 12:48


W III kwartale 2014 roku w serwisie Pracuj.pl opublikowano 99 128 ofert pracy. Mimo niektórych rynkowych danych kwestionujących ożywienie gospodarcze, liczba ofert pracy w serwisie Pracuj.pl wzrasta z kwartału na kwartał. Podobnie jak w poprzednich miesiącach, największy popyt odnotowano na specjalistów od sprzedaży. Optymizmem napawa utrzymujący się wzrost zapotrzebowania na pracowników ds. HR.

Gdzie najłatwiej znaleźć zatrudnienie?

Najwięcej ofert pracy pochodziło z branży handel i sprzedaż oraz branży bankowość, finanse, ubezpieczenia. Na trzecim miejscu uplasowała się branża związana z telekomunikacją i zaawansowanymi technologiami. Prawie 30 proc. ofert pracy pochodziło z firm zatrudniających ponad 250 osób.

Czytaj też: Optymizm nie gaśnie, mimo że mikro- i małe firmy nie zatrudniają tyle, ile by chciały

Jak co kwartał, najłatwiej zaleźć pracę w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu. 22 proc. ofert pracy pochodziło z województwa mazowieckiego, 10 proc. z województwa dolnośląskiego i niemal 10 proc. z województwa wielkopolskiego.

Wielka czwórka

Najwięcej ofert pracy skierowanych było do specjalistów ds. sprzedaży (prawie 40 proc. wszystkich ogłoszeń o pracę). Po kilkanaście tysięcy ofert pracy przeznaczonych było również dla specjalistów ds. obsługi klienta (18 256 ofert), finansistów i informatyków.

Czytaj też: Firmy chętniej zatrudniają niepełnosprawnych. Doceniają ich zaangażowanie i pracowitość

Porównując do liczby ofert w II kwartale 2014 roku, duży wzrost zapotrzebowania obserwujemy na handlowców związanych z motoryzacją (wzrost ofert o 15 proc.). Może to świadczyć o tym, że Polacy odczuwają koniec kryzysu i są gotowi na większe wydatki, jak zakup samochodu.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.