Coraz więcej ofert pracy. Perspektywy zatrudnienia poprawia sezonowe ożywienie na rynku pracy

- W ostatnim czasie przedsiębiorcy mocno zmieniali liczbę publikowanych w kolejnych miesiącach ofert pracy - informuje Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC).
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Coraz więcej ofert pracy. Perspektywy zatrudnienia poprawia sezonowe ożywienie na rynku pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

11 maj 2015 9:34


"W kwietniu br. Barometr Ofert Pracy, czyli wskaźnik obrazujący zmiany w liczbie publikowanych w internecie ofert pracy, wzrósł do 159,2 pkt, wobec 153,9 pkt odnotowanych miesiąc wcześniej" podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC).

Wskaźnik ten opracowywany jest na podstawie ogłaszanych w internecie ofert pracy przez Katedrę Makroekonomii Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz BIEC.

Na rynku pracy rysuje się tendencja wzrostowa

"W ostatnim czasie przedsiębiorcy mocno zmieniali liczbę publikowanych w kolejnych miesiącach ofert pracy, co przyczyniło się do zwiększonych wahań Barometru. Jednak obserwowane wzrosty przeważają nad spadkami i w rezultacie na rynku wolnych miejsc pracy wciąż rysuje się tendencja wzrostowa" - wskazał BIEC w komunikacie.

Czytaj też: Nadciąga rynek pracownika. W połowie roku będzie więcej ofert pracy niż chętnych

"Perspektywy zatrudnienia dodatkowo poprawia rozpoczynające się w gospodarce sezonowe ożywienie. W końcu kwietnia w internecie opublikowanych pozostawało 96,8 tys. ofert pracy" - dodano.

Zwiększyła się liczba ofert na południu Polski

Z zaprezentowanych danych wynika, że w minionym miesiącu liczbę ofert pracy zwiększyli przede wszystkim przedsiębiorcy z południowej Polski. "W woj. małopolskim zatrudnienie zwiększano w rozwiniętych w tym regionie usługach. W woj. dolnośląskim pracę oferował rozwijający się przemysł wysokich technologii" - czytamy w komunikacie Biura.

"Popyt na pracę płynął również z województw słabiej rozwiniętych pod względem miernika regionalnego dochodu na mieszkańca. Były to województwa opolskie, świętokrzyskie i podkarpackie. Stosunkowo niewielki wzrost, o niższej niż przeciętna w kraju dynamice, wystąpił w województwach północno-wschodniej Polski, a przede wszystkim w woj. podlaskim, kujawsko-pomorskim oraz lubelskim" - napisano.

"W pozostałych regionach obserwowaliśmy umiarkowany wzrost zapotrzebowania na nowych pracowników. Szczególnie trwała pozytywna tendencja występuje w woj. mazowieckim i śląskim" - zaznaczyli autorzy zestawienia.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.