Coraz więcej ofert pracy dla specjalistów IT

• Absolwenci kierunków związanych z IT znajdują pracę niemal natychmiast po ukończeniu studiów, a ich zarobki na start są wyższe niż średnia krajowa.
• Specjaliści IT są jednymi z najbardziej poszukiwanych pracowników na rynku. Oferty adresowane do informatyków stanowiły 15 proc. ogółu ogłoszeń o pracę opublikowanych w maju na portalu Pracuj.pl.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Coraz więcej ofert pracy dla specjalistów IT

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

1 lip 2016 13:04


W maju 2016 roku pracodawcy opublikowali na Pracuj.pl 6 227 ogłoszeń o pracę skierowanych do specjalistów IT, a liczba ofert dla tych specjalistów wzrosła w porównaniu rok do roku o 28 proc.

W maju pracodawcy poszukiwali głównie programistów, specjalistów ds. administrowania systemami, a także ekspertów ds. analiz i testowania.

- Powszechna cyfryzacja i przenoszenie większości usług do Internetu sprawia, że zapotrzebowanie na specjalistów z branży IT stale rośnie. Największą popularnością, szczególnie w firmach oferujących outsourcing usług IT, cieszą się stanowiska programistów. Poszukiwani są programiści aplikacji mobilnych, analitycy oraz specjaliści od migracji danych, co jest związane z licznymi fuzjami i przejęciami na rynku – wyjaśnia Aleksandra Biwald, resource project manager w Connectis.

Dobre zarobki w IT

Jak wynika z analizy ankiet zarobków wypełnionych przez użytkowników Pracuj.pl, IT jest specjalizacją, która znajduje się na pierwszym miejscu pod względem osiąganych dochodów zarówno wśród studentów, osób z doświadczeniem zawodowym nie przekraczającym roku, jak i specjalistów z dłuższym stażem pracy.

Wśród specjalistów IT na najwyższe wynagrodzenie mogą liczyć eksperci odpowiedzialni za rozwój oprogramowania – dotyczy to zarówno pracujących studentów, jak i absolwentów oraz doświadczonych specjalistów. Już studenci tej specjalizacji zarabiają przeciętnie 3 070 zł netto, a absolwenci czyli osoby z wykształceniem wyższym i w wieku nie przekraczającym 28 lat zarabiają w tym obszarze przeciętnie 4 000 zł netto.

Rosnąca popularność big data

Jak wynika z danych Pracuj.pl, w pierwszym kwartale 2016 r. wyraźnie wzrosło zapotrzebowanie na specjalistów odpowiedzialnych za administrowanie danymi. Według raportu Pracuj.pl „Pracuj w IT”, obszar IT związany z big data jest jednym z sektorów, które rozwijają się bardzo dynamicznie. Ta dziedzina wymaga zdolności analitycznych, w szczególności optymalizowania działania programów. Jest już stosowana w wielu gałęziach biznesu, a branża IT dopiero zaczyna wykorzystywać prawdziwe możliwości technologii big data.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.