• Prawie 120 tysięcy aktywnych ogłoszeń o pracę zamieszczono w serwisie Gratka.pl w trzecim kwartale 2016 r.
• W ciągu dwóch ostatnich kwartałów liczba ofert wzrosła aż o 39 proc.
• Najwięcej ogłoszeń pojawiło się w województwie łódzkim – ponad 25 proc. ofert.
• Trzeci kwartał sprzyjał osobom poszukującym pracy w sektorze „niebieskich kołnierzyków”.

Aż 48 proc. ofert pracy opublikowanych w serwisie Gratka.pl zamieścili pracodawcy poszukujący pracowników fizycznych, specjalistów zawodowych, przedstawicieli wolnych zawodów, pracowników handlu, logistyki, a także usług i administracji.

Do najbardziej poszukiwanych zajęć w III kwartale 2016 roku należały prace fizyczne i związane z produkcją – stanowiły one aż 1/3 aplikacji.
Również chętnie poszukiwano pracy związanej z logistyką, transportem i zakupami. 10 proc. wszystkich wysłanych aplikacji dotyczyło stanowisk oferowanych przez pracodawców z tych sektorów.
Także administracja publiczna cieszyła się dużym zainteresowaniem kandydatów - co 6. osoba korzystająca z serwisu wysyłała swoje CV do pracodawców z sektora publicznego.
Profil kandydata
Z analizy danych kandydatów, którzy zdecydowali się złożyć aplikację w związku z ogłoszeniem opublikowanych w serwisie Gratka.pl wynika, że 49 proc. z nich stanowią mężczyźni, a 51 proc. kobiety.

Ponad 2/3 kandydatów to osoby w wieku najwyższej aktywności zawodowej tj. w wieku 25-54 lata, 11 proc. stanowią studenci, a około 18 proc. osoby w wieku 55+.
Kogo szukali pracodawcy?
Jak wynika z danych serwisu, kandydaci najchętniej szukali pracy fizycznej, co spotkało się z dużym odzewem ze strony pracodawców. Ponad 17,5 proc. ogłoszeń zamieszczonych przez rekruterów dotyczyło pracowników fizycznych oraz poszukujących zatrudnienia w produkcji.
Następne najczęściej publikowane oferty dotyczyły logistyki, transportu i zakupów (7,3 proc.), budownictwa i geodezji (6,4 proc.) oraz sprzedaży, handlu i franczyzy (5,8 proc.).
W serwisie Gratka.pl najwięcej ogłoszeń zamieścili pracodawcy z województwa łódzkiego – ponad 25,7 proc., następnie z województwa śląskiego – 12,3 proc. oraz mazowieckiego - 9,3 proc.

KOMENTARZE (0)