Coraz więcej miejsc pracy w Centrach Usług Wspólnych

Szczególnie w branży finansowej. Jak wynika z raportu ABSL w centrach z zagranicznym kapitałem, które świadczą usługi na rzecz sektora finansowego pracuje co najmniej 27 tys. osób.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Coraz więcej miejsc pracy w Centrach Usług Wspólnych

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd prasy/Puls Biznesu

10 cze 2013 14:31


- Wkrótce Polska może się stać jednym z głównych światowych ośrodków obsługujących sektor finansowy - mówi dla "Pulsu Biznesu" Marek Grodziński, wiceprezes ABSL, dyrektor centrum BPO Capgemini.

Ze względu na zarobki perspektywa pracy w tej branży jest kusząca. Stawki zaczynaja się bowiem od ok. 3 tys. zł brutto na bardzo poczatkujących stanowiskach. Poza tym uzupełniane są o bonusy i dodatki pozapłacowe (pakiet medyczny zapewnia 92 proc. firm badanych przez ABSL) - informuje "Puls Biznesu".

- Zapotrzebowanie na specjalistów jest tu wysokie i w najbliższych latach będzie rosło. Można nawet mówić o tzw. rynku pracownika, przede wszystkim w odniesieniu do osób, które łączą wiedzę merytoryczną, np. z dziedziny finansów, analizy czy kontrolingu, ze znajomością angielskiego i innego języka europejskiego - mówi Wojciech Bartz, menedżer dywizji Shared Servives w firmie doradztwa personalnego Page Personnel.

W miastach, gdzie centrów SSC/BPO jest najwięcej, doradcy personalni obserwują rywalizację o najlepszych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.