Coraz trudniej znaleźć dobrego pracownika. Dlaczego?

Topnieje liczba firm szukających ludzi do pracy. A te, które szukają, mają ogromny problem ze znalezieniem fachowych pracowników.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Coraz trudniej znaleźć dobrego pracownika. Dlaczego?

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/Puls Biznesu

27 maj 2014 9:30


Na kłopoty ze znalezieniem kandydatów spełniających oczekiwania wskazało aż 78 proc. pracodawców, którzy prowadzili w ub. roku rekrutację - informuje "Puls Biznesu" powołując się na raport "Bilans Kapitału Ludzkiego" - wspólny projekt Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Skąd tak wysoki wynik, skoro z drugiej strony rośnie rzesza osób szukających zatrudnienia? Eksperci tłumaczą ten paradoks większą selektywnością naboru ze strony pracodawców - w warunkach trudniejszej sytuacji rynkowej szukają oni pracowników zdolnych do jak najszybszego osiągnięcia pełnej wydajności pracy i takich, w których nie trzeba inwestować.

W związku z tym coraz trudniejsza staje się sytuacja ludzi młodych i świeżo upieczonych absolwentów trafiających na rynek pracy. Zdaniem ekspertów na tym rynku brakuje też osób o kompetencjach transferowalnych, czyli przydatnych na większej liczbie stanowisk pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Grzegorz 2017-10-17 08:38:32

Ja poszukiwałem jakiś czas temu dobrego lekarza do mojego zespołu. Postanowiłem nie robić tego na własną rękę, tylko poprosiłem o pomoc firmę IRS Poland. Rekrutacja kadry medycznej została bardzo szybko przeprowadzona. Firma wybrała naprawdę świetnego fachowca