Z raportu serwisu Praca.pl wynika, że nadal najłatwiej o pracę jest w województwie mazowieckim - z tego regionu pochodziło aż 15 proc. wszystkich ogłoszeń. Gdzie jeszcze można było znaleźć pracę w drugim kwartale 2019 r.?

- Jedynie 18 proc. wszystkich ofert pracy zamieszczonych w drugim kwartale 2019 roku w serwisie pochodziło z pięciu największych polskich miast - wynika z raportu Praca.pl.
- Znacząco poprawiła się sytuacja w województwach: podkarpackim, warmińsko-mazurskim i kujawsko-pomorskim.
- Pracodawcy najczęściej poszukują doradcy klienta (szczególnie w bankowości), kasjerów i specjalistów ds. administracyjnych.
Jak pokazuje najnowszy raport portalu Praca.pl, jedynie 18 proc. wszystkich ofert pracy zamieszczonych w drugim kwartale 2019 roku w serwisie pochodziło z pięciu największych polskich miast. Dla porównania, w drugim kwartale 2018 roku takich ogłoszeń było prawie 40 proc.

Jak wynika z raportu, najłatwiej o pracę jest w województwie mazowieckim - z tego regionu pochodziło aż 15 proc. wszystkich ogłoszeń.
Znacząco poprawiła się sytuacja w województwach: podkarpackim, warmińsko-mazurskim i kujawsko-pomorskim. To dobry prognostyk, ponieważ w tych województwach do tej pory było najtrudniej ze znalezieniem pracy.

Pracodawcy najczęściej poszukują doradcy klienta (szczególnie w bankowości), kasjerów i specjalistów ds. administracyjnych. Oferty pracy są skierowane również do sprzedawców, pracowników biurowych, przedstawicieli handlowych. W pierwszej dziesiątce najczęściej poszukiwanych specjalistów w drugim kwartale 2019 r. znajduje się również inspektor w administracji publicznej, monter oraz robotnik produkcyjny.
Kandydaci natomiast najczęściej wyświetlali ogłoszenia na stanowiska: kierowcy (także C+E), asystenta i recepcjonistki. Pracy szukali także księgowi, sprzedawcy, magazynierzy i przedstawiciele handlowi.
Największym zainteresowaniem jeśli chodzi o aplikowanie na oferty, cieszyły się te na pracownika biurowego, pracownika recepcji medycznej i specjalistę ds. administracyjnych.



KOMENTARZE (0)