Coraz gorsza sytuacja młodych na rynkach pracy

Międzynarodowa Organizacja Pracy alarmuje, że bezrobocie wśród młodych bije rekordy. Do końca 2013 r. bez pracy będzie na całym świecie ponad 73 mln osób pomiędzy 15. a 29. rokiem życia. Tym, którzy pracują, zostają "śmieciówki" - pisze "Gazeta Wyborcza"
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Coraz gorsza sytuacja młodych na rynkach pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: przegląd prasy/Gazeta Wyborcza

9 maj 2013 11:09


Jeszcze niedawno wydawało się, że o pracę będzie łatwiej (...). Ale opublikowany wczoraj raport działającej w ramach ONZ Międzynarodowej Organizacji Pracy pokazuje, że to były płonne nadzieje. Bezrobocie w grupie nieuczących się osób pomiędzy 15. a 29. rokiem życia w 2012 r. wyniosło 12,4 proc. W tym roku wzrośnie do 12,6 proc., co oznacza ponad 73,4 mln młodych ludzi - przytacza dane "Gazeta"

Najgorzej jest na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej, gdzie bez pracy jest co czwarty młody. Fatalnie jest też w Europie. - W Unii Europejskiej bezrobocie młodych wynosi 18 proc. i jest najwyższe od dwóch dekad - mówi "Gazecie" Theo Sparreboom, jeden z autorów raportu MOP. Najlepiej jest we wschodniej Azji, gdzie mniej niż 1 na 10 młodych nie może znaleźć zajęcia.

"Gazeta Wyborcza" informuje, że niepokój budzi również coraz gorsza jakość pracy. Na całym świecie rośnie liczba umów śmieciowych. Co czwarty młody Europejczyk pracuje na pół etatu, 40 proc. na umowie na czas określony.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.