Coraz bliżej wyboru prezesa i członków zarządu PLL LOT

Rzecznik PLL LOT Adrian Kubicki poinformował, że w środę (27 stycznia) rozpoczną się rozmowy z kandydatami na prezesa i dwóch członków zarządu PLL LOT; po ich zakończeniu rada nadzorcza rozstrzygnie konkurs.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Coraz bliżej wyboru prezesa i członków zarządu PLL LOT

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

25 sty 2016 13:19


Kubicki zaznaczył, że teraz wyłoniona przez radę nadzorczą komisja sprawdzi zgłoszenia i zweryfikuje je pod względem formalnym. Nie wiadomo, ilu zgłosiło się kandydatów, gdyż to informacja niejawna.

"Rozmowy z kandydatami, zgodnie z ogłoszeniem na temat postępowania kwalifikacyjnego, rozpoczynają się 27 stycznia br. Trudno na dzisiaj przesądzić, kiedy postępowania mogą się zakończyć" – powiedział Kubicki.

W połowie stycznia br. wiceminister skarbu Filip Grzegorczyk zapowiadał w Sejmie, że do końca stycznia lub na początku lutego rada nadzorcza PLL LOT powinna wyłonić nowy zarząd spółki. Uzależnił rewizję strategii przewoźnika od wyników audytu spółki.

Pod koniec grudnia ub.r. rada nadzorcza PLL LOT zdecydowała o odwołaniu dwóch członków zarządu: Ewy Kołowieckiej, członka zarządu ds. operacyjnych oraz Macieja Dziudzika, członka zarządu ds. finansowych. Wcześniej Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PLL LOT zdecydowało o odwołaniu sześciu i powołaniu dziewięciu nowych członków RN LOT.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.