PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Coraz bliżej do wyboru nowego prezesa Totalizatora Sportowego

  • Autor: PAP/JS
  • 5 maj 2017 14:51

We wtorek (9 maja) rada nadzorcza Totalizatora Sportowego zapozna się z aplikacjami chętnych startujących w konkursie na prezesa i dwóch członków zarządu spółki, ustali także harmonogram spotkań z wybranymi kandydatami - poinformował przewodniczący rady nadzorczej Piotr Kwiecień.

Coraz bliżej do wyboru nowego prezesa Totalizatora Sportowego
Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO jest spółką Skarbu Państwa z ograniczoną odpowiedzialnością, działającą od ponad 60 lat na rynku loteryjnym
REKLAMA

• Z ogłoszenia rady nadzorczej wynika, że otwarcie i kwalifikacja zgłoszeń do dalszego postępowania nastąpi 9 maja br. w siedzibie spółki w Warszawie, rozmowy odbywać się będą od 16 do 30 maja.

• Od kandydatów na prezesa i członków zarządu Totalizatora Sportowego wymaga się m.in. ukończenia studiów wyższych, co najmniej pięcioletniego stażu pracy, korzystania w pełni z praw publicznych.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"We wtorek jest rada nadzorcza, która otworzy koperty z aplikacjami i ustali harmonogram spotkań z kandydatami, którzy złożyli swoje aplikacje" - powiedział Kwiecień.

Do poniedziałku 8 maja chętni na funkcję prezesa i członków zarządów: odpowiedzialnego za sprzedaż, produkty i marketing oraz odpowiedzialnego za finanse i inwestycje mogą zgłaszać swoje aplikacje. Rada nadzorcza spółki 19 kwietnia podjęła decyzję o wszczęciu postępowań kwalifikacyjnych na te stanowiska.

"Z chwilą odbycia Walnego Zgromadzenia zatwierdzającego rok obrachunkowy 2016, kończy się kadencja wszystkich organów spółki Totalizatora Sportowego, najpóźniej do 30 czerwca 2017. W związku z powyższym, ogłoszenie rady nadzorczej spółki Totalizator Sportowy o konkursie na trzy stanowiska dotyczy objęcia mandatów w zarządzie na kadencję zaczynającą się na przełomie czerwca/lipca 2017 r." - tłumaczył przewodniczący RN.

W jego ocenie, obecny prezes spółki Olgierd Cieślik, razem z dotychczasowym zarządem "energicznie i z dużą determinacją pracuje nad realizacją wyzwań, które wprowadziła nowelizacja ustawy hazardowej". Jak podkreślił, konkurs jest otwarty i może w nim startować każdy, kto spełnia warunki zawarte w ogłoszeniu RN.

"Totalizator Sportowy jest spółką realizującą monopol państwa. Jest on w tej chwili w jednym z najważniejszych momentów w historii. A mianowicie w momencie wynikającym ze zmian prawa w związku z nowelizacją ustawy hazardowej. Otwiera to przed spółką perspektywy podejmowania nowych rodzajów usług w zakresie gier hazardowych. Myślę, że kandydaci, którzy zostaną zaakceptowani przez radę nadzorczą, muszą się wykazywać daleko idącą wiedzą na temat realiów, w jakich spółka działa i możliwości wariantów realizacyjnych tych zadań, które wynikają z ostatniej nowelizacji ustawy. Tutaj wymagana jest wiedza ekspercka" - podkreślił Kwiecień.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Coraz bliżej do wyboru nowego prezesa Totalizatora Sportowego

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA