Colliers International rekrutuje przyjaźnie

Firma doradcza Colliers International dołączyła do Koalicji na Rzecz Przyjaznej Rekrutacji, zrzeszającej firmy stosujące dobre praktyki w rekrutacji.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Colliers International rekrutuje przyjaźnie

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

8 sie 2014 12:29


Celem Koalicji na Rzecz Przyjaznej Rekrutacji jest promowanie dobrych praktyk w rekrutacji i tworzenie standardów w tym zakresie, biorąc pod uwagę dbałość o relację z kandydatami i ich wrażenia z procesu rekrutacji. Przystąpienie do Koalicji oznacza też deklarację przestrzegania zasad opisanych w Kodeksie Dobrych Praktyk w Rekrutacji.

- Przystąpienie do Koalicji jest dobrowolne, ale zależy nam na tym, by firmy, które do niej się przyłączą dawały dobry przykład innym i postępowały zgodnie z Kodeksem. By był to dla nich powód do dumy, ale również swego rodzaju zobowiązanie - podkreśla Marcin Sieńczyk, dyrektor zarządzający eRecruitment Solutions, Grupa Pracuj..

Czytaj też wywiad z Marcinem Sieńczykiem, dyrektorem zarządzającym eRecruitment Solutions:  Rekruter powinien wejść w buty kandydata

Do Koalicji należy już ponad 100 firm, m.in. ArcelorMittal Poland, Citi Handlowy, LG Display, Sephora, Grupa Allianz Polska, UPC Polska, Grupa Lotos, Horizon Group, Mars Polska, PKP, Play czy Real. W sierpniu br. dołączyła również firma doradcza Colliers International.

- Staramy się zadbać o pozytywne doświadczenia naszych kandydatów. Na każdym etapie rekrutacji otrzymują oni informację zwrotną. W każdej chwili mogą się z nami skontaktować, spytać o przebieg procesu. Na naszej stronie internetowej można znaleźć informacje o tym, jak wygląda w Colliers system rekrutacji i podpowiedzi dla kandydatów jak się do niego przygotować, na co zwrócić uwagę - mówi Agata Błaszkiewicz, dyrektor ds. HR w Colliers International.

Czytaj też: Awanse w Colliers International

- Dołączając do Koalicji potwierdzamy, że mamy dobre praktyki i chcemy je rozwijać, ale też promować na rynku pracy pozytywne wzorce, które od dawna funkcjonują w krajach zachodniej Europy - dodaje.

Colliers w Polsce zatrudnia już ponad 230 osób w biurach w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Szczecinie, Gdańsku i Katowicach. W przeciągu ostatnich trzech lat zatrudnienie w firmie wzrosło o blisko 60 proc. Globalnie firma posiada 63 biura na całym świecie i zatrudnia ponad 15 800 pracowników.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.