PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Co zrobić, by dostać pracę w mediach?

Podczas konferencji pt. "Co zrobić by dostać pracę w mediach?", próbowano zdefiniować współczesnego dziennikarza; rozmawiano też m.in. o cechach, które powinny go charakteryzować.

  • Autor: PAP/JS
  • 23 mar 2017 17:24
Co zrobić, by dostać pracę w mediach?
Wszyscy prelegenci zgodzili się, że ma znaczenie to, z kim aktualnie współpracujemy, podobnie jak to, z kim pracowaliśmy wcześniej (fot. pixabay)
REKLAMA

• Dyskusję panelową zorganizowało Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich (SDP).

• Według z-cy redaktora naczelnego "Super Expressu" Huberta Biskupskiego obecnie nie jest łatwo pozyskać początkującego dziennikarza lub osoby, która chciałaby zacząć pisać i pracować w tym zawodzie.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Jako jedną z najważniejszych cech przyszłego pracownika mediów wskazano zainteresowanie danym tematem.

"W ostatnim czasie zmienia się definicja stanowiska dziennikarza. Rozwój technologii i pojawienie się portali informacyjnych sprawiły, że potrzeba pracownika - tzw. media workera - który informacji bezpośrednio nie pozyskuje, ale jest potrzebny do ich przetwarzania" - powiedział dyrektor Biura Programowego TVP Piotr Gursztyn.

"Przykładowo - osoba publiczna udziela wywiadu i nie jest jej intencją poruszenie danego tematu, ale mimo to pojawia się on w wypowiedzi. Wspomniany media worker potrafi to wychwycić. Są to informacje ważne, które wzbudzają zainteresowanie ludzi. Podaje je w bezpośredniej formie albo obudowuje komentarzem" - wyjaśnił.

Według z-cy redaktora naczelnego "Super Expressu" Huberta Biskupskiego obecnie nie jest łatwo pozyskać początkującego dziennikarza lub osoby, która chciałaby zacząć pisać i pracować w tym zawodzie. "Może to być spowodowane zarówno nadmiernymi oczekiwaniami młodych ludzi, jak i tym, że studia dziennikarskie nie dają pełnego oglądu rzeczywistości. Zderzenie z żywą materią, jaką jest dziennik albo portal, przynosi pewien szok" - mówił Biskupski.

W opinii Biskupskiego - chcąc pracować w mediach - rozsądniej jest podjąć studia w kierunku, który nas interesuje. "Łatwiej zostać dziennikarzem po innych - od dziennikarstwa - studiach. Mając wiedzę z prawa czy ekonomii, możemy uczyć się pisać na ten temat, natomiast pięć lat studiów dziennikarskich to zdecydowanie za długi okres" - powiedział Biskupski.

Jedną z najważniejszych cech przyszłego pracownika mediów jest zainteresowanie danym tematem. "Pisać i mówić, można się nauczyć, natomiast ciekawości świata i zainteresowania tym, co wokół nas się dzieje, nauczyć się nie można" - podkreślił z-ca dyrektora, redaktora naczelnego Polskiego Radia 24 Krzysztof Gottesman. "Należy także dużo czytać - również swoje teksty" - dodał.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Co zrobić, by dostać pracę w mediach?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA