PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Co utrudnia współpracę HR-owca z menedżerem podczas rekrutacji?

Efektywne współdziałanie między menedżerem i działem HR zwiększa szansę na powodzenie rekrutacji. Co zatem stoi na przeszkodzie we współpracy?

Co utrudnia współpracę HR-owca z menedżerem podczas rekrutacji?
REKLAMA

Zła współpraca menedżera z HR-owcem może odbić się negatywnie na firmie. Źle dopasowana osoba do profilu stanowiska lub zespołu to najczęstsze następstwo braku partnerstwa.

- Poza twardymi aspektami menedżer powinien zwrócić także uwagę na to, aby pracownik wpasował się w zespół zarówno pod kątem osobowości, wartości, jak i brakujących w zespole kompetencji, które warto dodać zatrudniając nową osobę. Brak współpracy powoduje, że HR nie jest w stanie w pełni zadbać o te wszystkie ważne aspekty - komentuje Joanna Kamińska, właścicielka HR Suport.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Tatiana Matwijów, HR menedżer w Havas Worldwide Warsaw, mówi, że bieżąca komunikacja na każdym etapie rekrutacji zapewnia właściwe zrozumienie przez dział HR potrzeb związanych z poszukiwanym pracownikiem, a przez menedżera zrozumienie ewentualnych wyzwań i trudności, jakie pojawią się w trakcie procesu rekrutacji. Podobnie myśli Marta Buszko, HR menedżer Outsourcing Experts Group.

- Znalezienie właściwego pracownika nie będzie możliwe bez szczegółowych informacji otrzymanych od menedżera danego działu. Z drugiej strony zespół HR, bazując na swoich doświadczeniach i wiedzy, podpowiada rozwiązania usprawniające proces rekrutacji. Może być to chociażby treść ogłoszenia czy wybór mediów, w jakich należy je zamieścić, żeby zwiększyć szansę na dotarcie do kandydatów pasujących do profilu obsadzanego stanowiska - twierdzi Buszko.

Ścisła współpraca z menedżerem to zdaniem Buszko duża oszczędność czasu.

- Menedżer zlecając rekrutację do działu HR otrzymuje wsparcie na każdym etapie procesu - od opisu stanowiska, stworzenia ogłoszenia, wyboru miejsca publikacji po wstępną selekcję CV, umawianie spotkań i kontakt z kandydatem. Menedżer nie musi tego robić przy okazji, ma pewność, że cały proces zostanie zrealizowany na podstawie przyjętego harmonogramu, dlatego może skupić się na swoich bieżących zadaniach operacyjnych - tłumaczy Buszko.

Z doświadczeń Buszko wynika także, że przez współdziałanie HR-owca z menedżerem firma może obniżyć koszty rekrutacji, ponieważ konsultatnt HR zna dużo lepsze warunki zamieszczania ogłoszeń w portalach rekrutacyjnych.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Co utrudnia współpracę HR-owca z menedżerem podczas rekrutacji?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA