PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Co piąty pracownik chce zmienić pracę. Ofert szuka przez internet

  • Autor: PAP/AT
  • 27 mar 2018 8:25

20 proc. Polaków w ciągu najbliższych dwóch lat zamierza  zmienić swoje obecne miejsce zatrudnienia – wynika z badań Work Service. Najczęściej wykorzystywane do poszukiwania pracy są dziś kanały on-line.

Co piąty pracownik chce zmienić pracę. Ofert szuka przez internet
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
  • Co piąty pracownik myśli o zmianie zatrudnienia w perspektywie najbliższych 2 lat.
  • Największa skłonność do zmiany pracy występuje wśród osób młodych w wieku 18-34 lata, a najmniejsza wśród pracowników 55 plus.
  • Nowej pracy pracownicy będą szukać na portalach ogłoszeniowych, przez znajomych i na stronach internetowych wybranych firm – wynika z badań Work Service.
  • Kanały on-line są dziś najczęściej wykorzystywane do poszukiwania pracy. Szczególnie to widać w przypadku osób młodych i dobrze wykształconych, które obecnie aspirują lub zajmują stanowiska specjalistyczne.

Z raportu "Barometr Rynku Pracy IX" przygotowywanego przez Work Service wynika, że 20 proc. Polaków zamierza w ciągu najbliższych dwóch lat zmienić swoje obecne miejsce zatrudnienia. Ponad dwie trzecie tej grupy chce znaleźć nową pracę jeszcze w tym roku. "Największa skłonność do rotacji występuje wśród osób młodych (28 proc.) w wieku 18-34 lata, a najmniejsza wśród pracowników 55 plus (9 proc.)" - zaznaczono. Pracy nie zamierza zmieniać w ciągu najbliższych dwóch lat 78 proc. ankietowanych.

Piotr Adamczyk, prezes serwisu Kariera.pl, który pomaga rekrutować pracowników, zwrócił uwagę w komentarzu do badania, że aby zwiększyć atrakcyjność ogłoszenia, warto postawić na jawność widełek płacowych. "Nasze dane potwierdzają, że takie rozwiązanie nawet o 70 proc. zwiększa współczynnik wysyłanych aplikacji" - podkreślił.

Zaznaczył, że 27. proc. aplikacji na ogłoszenia o pracę dokonywanych jest w czwartki przed południem oraz w niedzielę po godzinie 20. "Oznacza to, że w tych przedziałach czasowych kandydaci najczęściej przeglądają oferty pracy i na nie odpowiadają" - dodał.

Z raportu wynika, że Polscy pracownicy mają trzy główne i sprawdzone metody poszukiwania zatrudnienia. Pierwszym źródłem są portale ogłoszeniowe (57 proc.). W drugiej kolejności pracownicy zwracają się o pomoc do znajomych (53,5 proc.). Na trzecim miejscu wymieniane jest samodzielne poszukiwanie ofert w zakładkach "Kariera" (51,2 proc). W badaniu podkreślono, że ta ostatnia metoda najbardziej zyskuje na popularności - wzrost o 8,4 pkt. proc. w porównaniu do jesieni 2017 r.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Co piąty pracownik chce zmienić pracę. Ofert szuka przez internet

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA