×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Co czwarta firma chce zatrudniać nowych ludzi. Te branże zapowiadają największy wzrost

  • KDS
  • 14 mar 2023 13:45

Kandydaci szukający pracy w energetyce i usługach komunalnych oraz w usługach komunikacyjnych w najbliższym czasie mogą liczyć na największy wybór ofert pracy. Jak wynika z najnowszego badania ManpowerGroup, to właśnie te dwie branże planują największe rekrutacje.

Co czwarta firma chce zatrudniać nowych ludzi. Te branże zapowiadają największy wzrost
28 proc. pracodawców w Polsce chce powiększać zespoły, 19 proc. deklaruje redukcję stanowisk (fot. Unsplash/Adrian Sulyok)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • ManpowerGroup zapytała pracodawców o plany na nadchodzący II kwartał 2023 roku.
  • 28 proc. firm w Polsce chce powiększać zespoły, 19 proc. zapowiada zwolnienia, a 49 proc. nie przewiduje zmian związanych z personelem. 4 proc. nie zna planów zatrudnienia na nadchodzący czas.
  • - Aktualna prognoza rekrutacyjna firm, choć lepsza od poprzedniego kwartału, nadal jest bardzo daleka od pożądanych dwucyfrowych wskazań, które notowaliśmy przed pandemią - mówi Tomasz Walenczak, dyrektor zarządzający ManpowerGroup w Polsce.

Firma rekrutacyjna ManpowerGroup opublikowała we wtorek 14 marca najnowszy raport "Barometr ManpowerGroup Perspektyw Zatrudnienia". W jego ramach firmy zdradzają swoje plany zatrudnienia na czas od kwietnia do końca czerwca.

Prognoza netto zatrudnienia dla Polski, która jest barometrem rynku pracy i pokazuje chęci firm związane z pozyskiwaniem nowych kadr, na najbliższy kwartał wynosi +8 proc. (różnica między odsetkiem firm planujących zatrudniać pracowników a odsetkiem pracodawców zapowiadających zwolnienia, poddana korekcie sezonowej -   red.) To wynik wyższy o 7 punktów procentowych od prognozy deklarowanej na trzy pierwsze miesiące tego roku, a także wzrost o 5 punktów procentowych w porównaniu do II kwartału 2022 roku. Oznacza to, że rynek pracy jest nieco bardziej aktywny niż w poprzednim kwartale, a organizacje chętniej chcą powiększać swoje zespoły.

Tak prezentują się plany rekrutacyjne firm na II kwartał 2023 roku

Powiększenie zespołów o nowych pracowników planuje 28 proc. badanych przedsiębiorstw. O konieczności zwolnień mówi 19 proc. przebadanych organizacji, a jedynie 4 proc. firm nie zna planów zatrudnienia na nadchodzący czas. Niemal połowa (49 proc.) polskich pracodawców chce pozostawiać liczbę pracowników na dotychczasowym poziomie.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Co czwarta firma chce zatrudniać nowych ludzi. Te branże zapowiadają największy wzrost

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA