×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Rekrutacja 2018, trendy: Employer branding nadal będzie w centrum uwagi

O wyzwaniach i spodziewanych trendach w rekrutacji w 2018 r. opowiadają dla PulsHR.pl Monika Smulewicz z Grant Thornton, Tomasz Miłosz z PwC, Maja Chabińska-Rossakowska z ING, Anna Durzyńska z Lidla, Monika Hryniszyn z Randstad, Agnieszka Przybyłek z Brown Forman oraz wielu innych menedżerów.

- W obliczu sytuacji na rynku pracy nadal będziemy mieli do czynienia z rynkiem pracownika. Dotyczy to nie tylko zawodów specjalistycznych (IT, księgowość, inżynierowie), ale w dużej mierze pracowników o niższych kwalifikacjach dla branży, np. logistyki, produkcji.

Stały niedobór w branżach horeca oraz budownictwo uzupełniany jest poprzez napływ pracowników zza wschodniej granicy. W związku z tym, by pozyskać pracowników, będą stosowane wszystkie dostępne środki. Rekruterzy będą mieli "ręce pełne pracy", ale i pracodawcy będą musieli bardzo mocno popracować nad ofertami zatrudnienia. Kiedy na rynku panuje duża konkurencja, liczą się niuanse, wcześniej pomijane, a które w obecnej sytuacji mogą być decydujące. Właściwe rozpoznanie potrzeb i oczekiwań grup wiekowych, których poszukujemy, atmosfera pracy, kultura organizacyjna czy wreszcie prozaiczna kwestia lokalizacji biura stają się przysłowiowymi języczkami u wagi przy wyborze przyszłego pracodawcy wśród kandydatów. Dobry employer branding w połączeniu z przemodelowaniem swojej oferty pracy mogą okazać się bardzo pomocne.

Zawsze dobrze działają także programy poleceń wewnątrz organizacji. Tu istotna jest komunikacja i odpowiednio dobrany bonus finansowy, jeśli pracownik poleci dobrego kandydata, który w efekcie zostanie zatrudniony. Elementem, o którym często się zapomina, jest dobre pierwsze wrażenie nowej osoby wchodzącej do organizacji. Pojawia się moment na zweryfikowanie obietnicy z procesu rekrutacyjnego. Jeśli wystąpi tu dysonans pomiędzy ofertą a rzeczywistością, kandydaci - zwłaszcza z pokolenia Y - dadzą znać znajomym, a zatem dowie się cały rynek. Dlatego firmy coraz bardziej rozwijają programy onboardingowe - ocenia Monika Smulewicz, dyrektor zarządzająca, partner w Grant Thornton. (Fot. mat. pras.)

REKLAMA

  

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Rekrutacja 2018, trendy: Employer branding nadal będzie w centrum uwagi
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA