Citi inwestuje w specjalistów IT

Citi w Polsce zwiększyło w ostatnich dwóch latach zatrudnienie w obszarze IT o niemal 250 osób. To efekt coraz większego wykorzystania nowych technologii w świecie finansów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Citi inwestuje w specjalistów IT

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

22 kwi 2014 13:03


Z roku na rok wzrasta zapotrzebowanie na pracowników specjalizujących się w IT, bo wspierają zarówno projektowanie nowych rozwiązań tak dla klientów, jaki i działania wewnątrz organizacji. 

Przykładem takich zmian może być Citi w Polsce, które dynamicznie rozwija obszar technologii. Obecnie zatrudnionych jest w nim już przeszło 600 specjalistów, a tylko w ciągu ostatnich dwóch latach zespół powiększył się o 247 osób. Dodatkowo, do tego obszaru, co roku trafia 50 osób na praktyki i staże.

Czytaj też: Ponad 8 tys. firm zatrudnia specjalistów IT. Gdzie informatyk może znaleźć pracę?

- Duża część prowadzonych przez nas rekrutacji realizowana jest na uczelniach technicznych, bo tam wykuwają się nowe talenty w dziedzinie IT. Chcemy aktywnie uczestniczyć w tym procesie, dlatego w ciągu ostatnich dwóch lat przeprowadziliśmy niemal 30 wykładów technicznych połączonych z ćwiczeniami dla studentów - mówi Sebastian Stankiewicz, dyrektor ds. IT w Citi Service Center Poland. 

- Podczas naszych szkoleń studenci angażowani są w rozwiązywanie problemów technicznych występujących w codziennej pracy. Dzięki temu mają szansę rozwijania praktycznych umiejętności, które będą mogli wykorzystać w przyszłości w pracy zawodowej. Jednak poza przekazywaniem wiedzy, chcemy w tym roku również wdrożyć warsztaty z miękkich umiejętności przydatnych w pracy w wielkich firmach - dodaje Stankiewicz.

Działania Citi w Polsce na uczelniach mają przybliżyć studentom realia panujące w świecie globalnego biznesu. Na przestrzeni ostatnich dwóch lat Citi nawiązało współpracę z 5 uczelniami technicznymi z zakresie prowadzenia warsztatów z IT.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.