Citi Handlowy zwolni 792 osoby

Tak duże cięcia w zatrudnieniu wynikają z pomysłu likwidacji tradycyjnych oddziałów na rzecz placówek typu Smart. Ze wszystkich zwalnianych osób, 684 pracowników zajmuje się bankowością detaliczną.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Citi Handlowy zwolni 792 osoby

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

22 paź 2013 15:06


- Grupowe zwolnienia będą miały miejsce w okresie od daty zawarcia porozumienia z organizacjami związkowymi do dnia 31 października 2014 roku - podano w komunikacie.

Jeszcze w tym roku bank zlikwiduje 19 oddziałów. Klienci będą musieli przestawić się na mobilny i internetowy kontakt z bankiem. - Obsługa klientów w tych miejscowościach realizowana będzie za pośrednictwem działu sprzedaży i obsługi telefonicznej CitiPhone, jak również poprzez platformy internetowe i mobilne - dowiadujemy się z komunikatu.

Tym samym do końca 2014 r. w największych aglomeracjach Polski powstanie 25 placówek typu Smart. Pierwsza z nich została uruchomiona kilka tygodni temu w Katowicach.

- Oddział zrywa z dotychczasowym schematem obsługi klienta. Kojarzy się przede wszystkim ze sklepami sprzedającymi produkty z logo Apple (iSpoty). W centralnej części placówki znajduje się stół z tabletami, gdzie klienci mogą przejrzeć ofertę i złożyć wniosek o nowy produkt - podaje portal prnews.pl.

Jak czytamy w portalu, w placówce znajduje się też duży ekran do wyświetlania ofert, filmów, wiadomości gospodarczych i giełdowych, kursów walut, a nawet pogody. Przed ekranem stoi ławeczka, a tuż obok kawiarka.

- Konsultanci nie siedzą za biurkami, tylko krążą po oddziale i doradzają klientom. Mają do dyspozycji dwa tzw. "private rooms", gdzie mogą porozmawiać o bardziej wyrafinowanych produktach. Jest też możliwość połączenia się "videophonem" z doradcą inwestycyjnym - podaje portal.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.