Cisco otwiera trzecie biuro w Krakowie

Spółka Cisco zwiększyła powierzchnię biurową i uruchomiła Network Operations Center w Krakowie. Polskie miasto stało się trzecim takim ośrodkiem Cisco na świecie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Cisco otwiera trzecie biuro w Krakowie

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

25 sty 2015 14:36


Trzeci rok działalności i trzecie, największe biuro Cisco Global Services Center w Krakowie. Na nowych powierzchniach uruchomiono Network Operations Center (NOC), gdzie inżynierowie na bieżąco monitorują stan sieci i infrastruktury klientów, tak aby natychmiast reagować na wykryte problemy.

Dla firmy to trzecie takie centrum, obok ośrodków w Stanach Zjednoczonych i Indiach. Takie rozłożenie lokalizacji w różnych strefach czasowych umożliwia obsługą klientów przez całą dobę. Z usług korzystają europejskie i światowe telekomy, instytucje finansowe i ubezpieczeniowe, przedsiębiorstwa z sektora dóbr konsumenckich, w większości działające w skali globalnej.

Czytaj też: Katarzyna Nałęcz, Cisco: 30 proc. naszej załogi stanowią cudzoziemcy

Krakowskie centrum świadczy usługi wsparcia technicznego i biznesowego dla klientów, partnerów oraz pracowników Cisco, obejmując zakresem działań takie obszary jak Consulting and Technical Services, Cloud and Managed Services, Global Business Services, finanase czy IT. Już stało się najważniejszym dla centrum usługowym w sieci takich ośrodków.

Krakowskie biuro rozpoczynało działalność z 80 pracownikami. Trzykrotny wzrost zakładano w ciągu 2-3 lat, ale już po roku zatrudnienie wzrosło do 300 osób. Dziś, już w trzech biurach, pracuje ponad 500 osób.

– Cisco Global Services Center w Krakowie odgrywa kluczową rolę w naszej strategii obsługi klientów, partnerów i pracowników w regionie EMEAR (Europe, Middle East, Africa and Russia) i poza nim. Krakowski zespół przerósł nasze oczekiwania, zarówno pod względem kompetencji zatrudnionego personelu i zdolności przyciągania najlepszych pracowników, jak również poziomu świadczonych usług - mówi Olivier Kohler, Chief Administration Officer i wiceprezes Cisco Global Business Services.

- Rozbudowując krakowski ośrodek i dodając do niego nowe funkcje, możemy tworzyć nowe miejsca pracy dla inżynierów i ekspertów biznesowych, jednocześnie przyczyniając się do rozwoju w Polsce gospodarki opartej na wiedzy – podsumowuje Kohler.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.