Ciklum otwiera biuro w Polsce

Ciklum, ukraińska z branży IT, otworzy swój oddział w Trójmieście. Do końca 2016 roku firma planuje zatrudnić 130 osób.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ciklum otwiera biuro w Polsce

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

2 paź 2015 19:55


W Trójmieście powstaje oddział firmy informatycznej Ciklum, w którym do końca 2016 roku zostanie zatrudnionych 130 osób. Ciklum to globalna firma ze skandynawskimi korzeniami, której główna siedziba znajduje się na Ukrainie. Firma od ponad 13 lat z sukcesem świadczy usługi outsourcingowe w branży IT. Posiada 15 oddziałów w tym m.in. na Ukrainie, Białorusi oraz w Danii, Szwecji, Izraelu czy Stanach Zjednoczonych.

Ciklum, na zlecenie klientów, buduje i szkoli zespoły programistyczne, opracowuje rozwiązania dla biznesu i świadczy usługi doradztwa biznesowego. Firma specjalizuje się w obsłudze takich branż jak agencje cyfrowe, finanse i bankowość, gry i rozrywka, wysokie technologie, media i wydawnictwa oraz turystyka.

Dla dużych, innowacyjnych i znanych firm, Ciklum zrekrutowała oraz przeszkoliła ponad 2 500 programistów w 9 miejscach w Europie Wschodniej i Azji. W procesach rekrutacji przeprowadzonych przez Ciklum wzięło udział około 40 000 specjalistów IT z całego świata. W efekcie współpracy biznesowej 25-u klientów firmy weszło na giełdę.

Unikalny model biznesowy

- W centrach rozwoju firmy Ciklum działa ponad 200 zespołów, które obsługują klientów z 31 krajów. Kolejnym etapem rozwoju jest Polska. W Trójmieście zamierzamy wspierać naszych regionalnych klientów i będziemy zatrudniać pracowników tworzących w tych samych technologiach, których używamy w pozostałych ośrodkach produkcyjnych: PHP, .Net, Java, Mobile technologies, QA practices. – mówi Alexander Yakovlev, menedżer gdańskiego oddziału Ciklum.

- Wprowadziliśmy na Ukrainie i Białorusi unikalny model biznesowy, alternatywny do stosowanego tradycyjnie w firmach tego typu. Płaska struktura organizacyjna umożliwia bezpośrednią komunikację pomiędzy zespołami a klientami, co wspiera budowanie zaufania i odpowiedzialność po obu stronach. Sprawdzone zasady wdraża się w każdym centrum produkcyjnym otwieranym w kolejnych krajach i Trójmiasto nie będzie tu wyjątkiem dodaje Alexander Yakovlev.

2,2 tys. pracowników na Ukrainie

Na Ukrainie Ciklum zatrudnia w 7 oddziałach ponad 2 200 pracowników. Daje to 5 miejsce wśród 25 największych ukraińskich firm z branży IT. Dwa razy z rzędu, w 2010 i 2011 roku firma została uznana za najlepszego dużego pracodawcę IT na Ukrainie – wg badania rynku przeprowadzanego corocznie przez Stowarzyszenie Ukraińskich Programistów (DOU).

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.