Ciągle najwięcej ofert pracy dla specjalistów IT

Ponad połowa ofert pracy opublikowanych w październiku na portalu monsterpolska.pl dotyczyła stanowisk z branży IT. Ten sektor to niekwestionowany lider od kilku miesięcy. Kogo jeszcze szukali pracodawcy?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ciągle najwięcej ofert pracy dla specjalistów IT

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

2 gru 2013 14:13


Miejsca drugie i trzecie w analizie monsterpolska.pl zajmują oferty dla pracowników z sektora księgowości i finansowego (9 proc.) oraz zawodów technicznych (8 proc.). Najmniej ogłoszeń dotyczyło takich branży jak prawo, opieka zdrowotna i ubezpieczenia. Oferty dla przedstawicieli tych zawodów stanowiły mniej niż 1 proc. wszystkich ofert pracy opublikowanych na portalu.

Stabilna sytuacja specjalistów IT

Specjaliści IT mogą być spokojni o swoją przyszłość zawodową. Liczba ofert pracy skierowana właśnie do nich stanowiła 54 proc. wszystkich ogłoszeń opublikowanych na portalu monsterpolska.pl - dokładnie tyle samo co we wrześniu br.

- Osoby ze specjalistycznymi umiejętnościami w tej dziedzinie są na rynku pracy na wagę złota. Obecnie każda firma, która chce się rozwijać, musi nadążać za zmianami technologicznymi i korzystać ze specjalistycznych narzędzi teleinformatycznych - mówi Małgorzata Majewska, ekspert monsterpolska.pl.

SSC i outsourcing dominują

Ponad połowa (56 proc.) wszystkich ogłoszeń opublikowanych w październiku na monsterpolska.pl pochodziła z sektora Centr Usług Wspólnych oraz firm outsourcingowych. Centra Usług Wspólnych (SSC) świadczą usługi dla klientów wewnętrznych, a ich usługi obejmują procesy administracyjne, księgowe, informatyczne
i inne.

- Warto przypomnieć dane z niedawno opublikowanego raportu ABSL, które potwierdzają dużą atrakcyjność Polski jako kraju, w którym rozwija się sektor usług nowoczesnych. Pod koniec roku 2012 SSC w kraju zatrudniały ponad 100 tys. pracowników, a aktualne statystyki wskazują na wzrost ponad 110 tys. - podkreśla Majewska.

-Potencjalni kandydaci, muszą znać co najmniej jeden język obcy i posiadać wysoko rozwinięte kompetencje interpersonalne oraz społeczne, tj. zaangażowanie w pracę. Dużym plusem jest możliwość pracy w międzynarodowym środowisku - dodaje ekspert monsterpolska.pl.

W październiku br. liczba ofert pracy była o 28 proc. większa niż we wrześniu 2013 i o 18 proc. wyższa niż w październiku ubiegłego roku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.