Chęć do zatrudniania będzie się zwiększać

Minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział we wtorek, że z analizy polskich agencji zatrudnienia wynika, iż chęć do zatrudniania będzie się w Polsce zwiększać. Wskazał też na lepsze dane gospodarcze z Niemiec.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Chęć do zatrudniania będzie się zwiększać

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

13 mar 2013 9:51


We wtorek podczas konferencji prasowej z udziałem premiera Donalda Tuska, zorganizowanej po posiedzeniu rządu, Kosiniak-Kamysz wskazał na lepsze wskaźniki gospodarcze dotyczące przedsiębiorczości z rynku niemieckiego.

- One w styczniu zaskoczyły wszystkich ekspertów rynku niemieckiego, jak mocno poszły do góry. Rynek niemiecki ma ogromny wpływ na to, co się też dzieje w Polsce na rynku gospodarczym. Do tego dochodzą analizy polskich agencji zatrudnienia, które pokazują w ostatnim czasie, że chęć do zatrudniania będzie się zwiększać. Również dane za styczeń o produkcji gospodarczej, o konsumpcji (...) dają jakieś pole do optymizmu - powiedział szef resortu pracy.

Wśród czynników, które mogą wpływać na utrzymanie miejsc pracy i tworzenie nowych, Kosiniak-Kamysz wymienił m.in. pomoc dla pracodawców w tworzeniu miejsc pracy z Funduszu Pracy oraz reformę Kodeksu pracy. - Do tego dochodzi cały proces Inwestycji Polskich i gwarancji kredytowych czy poręczeń realizowanych przez Bank Gospodarstwa Krajowego - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.