Chcesz zostać doradcą podatkowym? Musisz mieć zezwolenie Komisji Nadzoru Finansowego

Według nowego projektu wykonywanie zawodu doradcy podatkowego będzie możliwe dopiero po uzyskaniu zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Chcesz zostać doradcą podatkowym? Musisz mieć zezwolenie Komisji Nadzoru Finansowego

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

7 cze 2016 9:44


Pośrednicy kredytowi trafią pod kontrolę Komisji Nadzoru Finansowego, a pożyczki w obcych walutach do lamusa - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Jak czytamy, zakaz pożyczania pieniędzy na mieszkania w obcych walutach klientom, którzy zarabiają w złotówkach wprowadzi ustawa o kredycie hipotecznym. Sankcjonuje to stan wymuszony przez rekomendację S zmodyfikowaną w 2013 roku przez Komisję Nadzoru Finansowego. Projekt ogranicza też bankom możliwość żądania kupna, wraz z kredytem, dodatkowych zabezpieczeń.

Czytaj też: Jak rozliczyć dochód dziecka?

Największe zmiany dotyczyć będą działalności pośredników kredytowych. Dziś doradcą może być praktycznie każdy. Według projektu wykonywanie tego zawodu będzie możliwe dopiero po uzyskaniu zezwolenia nadzoru. Do tego trzeba będzie legitymować się wyższym wykształceniem ekonomicznym lub prawniczym albo zdać egzaminy w Komisji Nadzoru Finansowego - podaje "DG"

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

3 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

mios 2016-06-08 18:23:49

Kto to pisał? student psychologii na praktyce? jak można tak pomieszać zawody?

Amator 2016-06-08 13:51:25

Litości! Czy ktoś to przeczytał po napisaniu !?! Różnica między Doradcą Podatkowym (prawniczy zawód regulowany) a Pośrednikiem Kredytowym jest mniej więcej taka jak między kurą a krzesłem … oczywiście na pewnym poziomie i jedno i drugie składa się z atomów, ale to chyba jedyny związek...

Poinformowany 2016-06-07 17:32:04

Ci za głupoty, nic takiego nie ma i nie jest planowane. Chyba "dziennikarz" był na dużym kacu!