Centrum Usług Wspólnych TNT w Warszawie zatrudni 200 osób

- Do końca 2015 r. regionalne Centrum Usług Wspólnych TNT w Warszawie będzie zatrudniało ponad 400 osób - poinformowała firma. Centrum będzie realizowało obsługę księgową oddziałów TNT m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Belgii, Holandii i Luksemburgu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Centrum Usług Wspólnych TNT w Warszawie zatrudni 200 osób

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

30 wrz 2014 18:15


Dyrektor generalny polskiego oddziału TNT Piotr Buczkowski podczas wtorkowej konferencji prasowej przypomniał, że regionalne Centrum Usług Wspólnych w Warszawie od końca 2013 roku realizuje transakcje księgowe, raportowanie oraz administrację finansową kilku oddziałów TNT w Europie.

Obecnie w centrum zatrudnionych jest 220 osób, a po rozbudowie do końca 2015 r. firma zamierza zatrudnić kolejnych 200. Warszawskie centrum w przyszłości miałoby obsługiwać m.in. Niemcy, kraje Beneluksu, czy Wielką Brytanię. Regionalne centrum w Warszawie jest trzecim takim centrum TNT na świecie. Podobne istnieją na Mauritiusie i w Indiach.

Czytaj też: Ponad 400 nowych miejsc pracy w Warszawie

Buczkowski poinformował ponadto, że w najbliższej przyszłości firma będzie rozwijała sektor międzynarodowych przesyłek drogowych. "W ciągu ostatnich dwóch lat liczba przesyłek międzynarodowych obsługiwanych przez TNT w Polsce wzrosła o 70 proc. Są to wzrosty bardzo duże i ta strategia jest właściwa" - podkreślił.

Dyrektor dodał, że firma będzie chciała bardziej skoncentrować się na obsłudze sektora małych i średnich przedsiębiorstw. "Do tej pory ten segment nie był tak mocno obsługiwany" - zwrócił uwagę.

TNT jest jedną z największych firm dostarczających przesyłki ekspresowe. Ma 30 proc. międzynarodowego udziału w rynku takich usług. Dziennie przesyła ok. miliona przesyłek. Zatrudnia 65 tys. pracowników i jest obecne w blisko 200 państwach. Firma ma rozbudowane sieci przewozu drogowego i lotniczego w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce, Azji i Pacyfiku oraz obu Amerykach. W 2013 roku TNT zanotował 6,7 mld euro przychodów.

W Polsce firma ma 6 proc. rynku i zatrudnia tysiąc pracowników. Polski oddział jest też największym oddziałem w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.