Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku zatrudni 50 absolwentów

50 absolwentów studiów technicznych zatrudni Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku. Amerykański koncern poinformował, że kolejnych 60 absolwentów ma znaleźć zatrudnienie na stanowiskach kierowniczych w centrach logistycznych koło Poznania i Wrocławia.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku zatrudni 50 absolwentów

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/jk

1 mar 2016 8:22


W styczniu Amazon zapowiedział, że do końca roku zamierza stworzyć w Polsce ponad tysiąc nowych miejsc pracy. Obecnie firma zatrudnia w naszym kraju na pełen etat 4,5 tys. osób.

Oferta pracy w Centrum Rozwoju Technologii oraz na stanowiskach kierowniczych w centrach logistycznych skierowana jest do absolwentów studiów doktoranckich, magisterskich oraz licencjackich.

- Amazon chce ściśle współpracować z najbardziej renomowanymi polskimi uczelniami, kształcącymi najlepszych studentów w zakresie zarządzania, IT, inżynierii, produkcji i logistyki. Dążymy do zatrudniania najzdolniejszych osób z najbardziej renomowanych uniwersytetów na całym świecie – poinformował wiceprezes Amazon Operations Europe Roy Perticucci.

Centrum Rozwoju Technologii Amazon powstało w 2014 na skutek przekształcenia zakupionej przez Amazon polskiej spółki Ivona Software.

- Ośrodek w Gdańsku pracuje nad technologiami, które rewolucjonizują sposób, w jaki użytkownicy komunikują się z urządzeniami i serwisami Amazona. Zespół programistów oraz naukowców w Gdańsku pracuje nie tylko nad syntezą mowy, ale również nad systemami rozproszonymi, technologiami rozumienia i przetwarzania języka naturalnego i aplikacjami wykorzystywanymi w najnowszych produktach firmy - powiedziała rzeczniczka Amazon Polska Marzena Więckowska.

Amazon w Polsce

W 2014 r. Amazon otworzył w Polsce dwa centra logistyczne w Bielanach Wrocławskich i jedno w podpoznańskich Sadach. Do tej pory zainwestował w naszym kraju ponad 2 mld zł.

W grudniu ubiegłego roku dyrektor operacyjny Amazon Polska Kerry Person poinformował, że koncern planuje rozwój sieci centrów logistycznych w Europie, w tym również w Polsce. Na razie nieznane są bliższe szczegóły związane z tymi planami.

Amazon zatrudnia w Europie ponad 40 tys. stałych pracowników. W minionym roku stworzył na naszym kontynencie w sumie 10 tys. nowych miejsc pracy, kolejne kilka tys. ma powstać w tym roku. Od 2010 roku zainwestował w Europie ponad 15 miliardów euro. Inwestycje objęły m.in. infrastrukturę, działalność logistyczną i obsługę klienta, budowę nowych lokalizacji centrów danych, a także działania badawczo-rozwojowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.