Centrum dystrybucyjne Biedronki w Pruszkowie czeka na pracowników

Biedronka uruchomiła kolejne, już 15 centrum dystrybucyjne - tym razem w Pruszkowie. Zatrudniono pierwszych pracowników, ale będą przyjmowani kolejni.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Centrum dystrybucyjne Biedronki w Pruszkowie czeka na pracowników

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSpożywczy.pl

www.portalspozywczy.pl

10 gru 2014 13:10


Budowa nowego centrum dystrybucyjnego w Pruszkowie rozpoczęła się w kwietniu 2014 r. i trwała ponad 8 miesięcy. Jest to już trzecie, po Gdańsku i Modlnicy koło Krakowa, centrum dystrybucyjne sieci Biedronka dedykowane do obsługi aglomeracji miejskiej z województwa mazowieckiego.

Czytaj też: Orange, Biedronka, Tesco: jak giganci radzą sobie z krytyką ze strony pracowników?

W nowym centrum zatrudnienie znalazło ponad 280 pracowników. Dodatkowo, centrum wygeneruje także około 260 miejsc pracy dla osób zatrudnionych pośrednio u podwykonawców (firmy sprzątające, cateringowe, ochroniarskie i logistyczne).

Ze względu na miejski charakter centrum dostawy realizować będzie zróżnicowana, dostosowana do obsługi aglomeracji miejskiej, flota złożona z 28 samochodów dostawczych i 33 naczep. Zgodnie z planem centrum dystrybucyjne opuszczać będzie każdego dnia ok. 200 pojazdów z dostawami do sklepów.

Czytaj też: Szef ochrony w Biedronce został zatrzymany. Spółka się tłumaczy

Powierzchnia magazynu centrum wynosi 21,5 tys. mkw. Magazyn posiada 51 doków i dwie bramy wjazdowe, które pozwolą na przyjmowanie 4 tys. palet każdego dnia. W skład wyposażenia obiektu wchodzi ponad 500 kontenerów chłodniczych oraz system schładzania towarów świeżych, wymagających niskich temperatur.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.