Centrum badawczo-rozwojowe Wieltonu chce zatrudniać najlepszych

• Polska spółka Wielton otworzyła 11 lutego Centrum Badawczo-Rozwojowe (CBR) w Wieluniu.
• Prezes firmy ogłosił, że chce zatrudniać najzdolniejszych inżynierów i naukowców.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Centrum badawczo-rozwojowe Wieltonu chce zatrudniać najlepszych

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

19 lut 2016 15:03


W Centrum Badawczo-Rozwojowym Wieltonu projektowane są środki transportu z segmentu naczep i przyczep. Celem projektu jest podniesienie poziomu technologicznego i bezpieczeństwa produkowanych pojazdów, sprawdzenie nowych rozwiązań oraz zwiększanie konkurencyjności. Wielton dąży również do tego, aby nowe produkty były neutralne dla środowiska naturalnego.

– Inwestycja w centrum badawczo-rozwojowe to krok na drodze do osiągnięcia pozycji technologicznego lidera na europejskim rynku. Chcemy dawać klientom gwarancję niezawodności naszych produktów. Chcemy zatrudniać najzdolniejszych inżynierów i naukowców, aby nasze produkty były najlepsze na rynku – zarówno pod względem technologicznym, jak i jakościowym – powiedział Mariusz Golec, prezes Wieltonu.

Inwestycja w Centrum Badawczo-Rozwojowym obejmowała budowę dwóch nowych budynków oraz modernizację pomieszczeń w już istniejącym obiekcie na terenie zakładu produkcyjnego Wieltonu w Wieluniu. W wyniku prac powstała nowoczesna hala badań symulacyjnych i prototypowni, budynek biurowy, wyspecjalizowane stanowisko do badań wytrzymałościowych oraz stanowiska diagnostyki układów hamulcowych konstrukcji pojazdów.

Grupa Wielton ma dwa zakłady produkcyjne: w Polsce oraz we Francji, a także dwie montownie: we Włoszech i w Rosji. Swoim klientom zapewnia również wsparcie serwisowe w całej Europie. W samym tylko Wieluniu pracuje obecnie 1200 pracowników.

Praca naukowa w Wieltonie

W ramach rozwoju innowacji w czerwcu ubiegłego roku Wielton otworzył zamiejscowe biuro projektowe w gliwickim Parku Naukowo-Technologicznym, stanowiącym część działu R&D. Transfer innowacyjnych technologii ze środowiska akademickiego do biznesu wspiera również współpraca z Politechniką Śląską w ramach uruchamianej pod patronatem Wieltonu specjalności „Projektowanie mechatronicznych układów mobilnych” na kierunku mechatronika.

– Chcemy wspierać talenty wśród polskich studentów i doktorantów. Chcemy maksymalnie wykorzystać potencjał zarówno intelektualny, jak i techniczny polskich naukowców, których kompetencje już od wielu lat są doceniane w Europie. To właśnie polską myślą technologiczną konkurujemy z zachodnimi rozwiązaniami – stwierdził Mariusz Golec.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.