×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Cejrowski nie może znaleźć pracowników przez 500 plus. Rafalska: "Pytanie ile chciał im płacić"

• Zabiegi socjalne, takie jak 500 plus, mają pod spodem plan, żeby przytrzymać kobietę w domu - uważa reżyser Agnieszka Holland.
• Podróżnik Wojciech Cejrowski skarży się natomiast, że przez 500 plus nie może znaleźć pracowników.
• Dane nie potwierdzają, że kobiety się "dezaktywizują" - komentuje minister Elżbieta Rafalska.
• Na uwagi podróżnika natomiast odpowiada "Ciekawe ile pan Cejrowski chciał płacić".

Cejrowski nie może znaleźć pracowników przez 500 plus. Rafalska: "Pytanie ile chciał im płacić"
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej odpierała zarzuty części publicystów i liderów opinii publicznej wobec programu 500 plus. Przypomnijmy, że od kwietnia realizowany jest program wsparcia dla rodzin w wysokości 500 zł na dzieci (na drugie i kolejne).

Jedną z krytykujących była reżyser Agnieszki Holland. Jej niechęć do obecnej formacji rządzącej jest znana i została zamanifestowana np. udziałem w czarnych protestach.

- Zabiegi socjalne, takie jak 500 plus, mają gdzieś pod spodem plan, żeby przytrzymać kobietę w domu, uzależnić ją od zasiłku - mówiła o propozycji MRPiPS Holland na kongresie kobiet.

- Dane nie potwierdzają, że kobiety się "dezaktywizują" - odpowiedziała szefowa resortu. - Arbitralne wypowiadanie takich sądów jest bezpodstawne. - Na potwierdzenie tych słów Rafalska powołała się na nowe dane CBOS.

Czytaj też: Polacy nie odchodzą z pracy przez program 500 plus na dziecko

Drugą osoba która skrytykowała 500 plus, i o której słowa wobec programu zapytano Rafalską był Wojciech Cejrowski. Podróżnik ocenił, że ma trudności z najęciem pracowników, bo słyszy od jednego z nich "Panie ja mam trójkę dzieci", co w domyśle przekłada się na 1000 zł wsparcia.

- Pytanie jest, ile pan Cejrowski chciał płacić - zapytała na antenie radiowej Rafalska. - Nie można też odrywać tej sytuacji od tego co się dzieje na rynku pracy- powiedziała Rafalska, która zaznaczyła, że Polacy zarabiają mało i rynek należy "normalizować" m.in. wyższymi płacami. To też zasugerowała Wojciechowi Cejrowskiemu.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (3)

Do artykułu: Cejrowski nie może znaleźć pracowników przez 500 plus. Rafalska: "Pytanie ile chciał im płacić"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Obserwator 2016-12-01 01:56:30

    Panie Cejrowki napedzamy gospodarke, kazdy chce sobie polepszyc byt. Skoro dążmy do socjalnej europy i kraje zachodnie dają pieniążki na dziecko i państwo Polskie też, to czemu by nie skorzystać. (Ja tu nie oceniam czy to jest właściwy kierunek) Pan tez szuka biznesu chociazby na giełdzie. Z tego co Pan mowil kiedyś u Kraski ma Pan inne obywatelstwo wiec podatek jak sam pan mowil to koszt czyli w nieznaczym stopniu omija Pan tutejsze regoly podatkowe, kapital odplywa a czlowiek jest tylko czlowiekiem i chce sobie polepszyc tymbardziej przeciętny Polak. Z drugiej zas strony to Pana nie rozumiem mówi Pan że socjalizm zly a demokracja fe a dyktatura oswiecona Pinochta byla ok wiec co Pan powie na "socjalna dyktature" Kadafiego w Libii? Tam Państwo bardzo dużo sponsorowało. I czy Pan jako zamożny czlowiek dalej bedzie uwazal ze polski pracownik to chłop pańszczyźniany i zadowoli sie ochlapami? A polak zawsze bedzie kombinowal i to jest piekne w porównaniu z innymi nacjami.

  • Rozsądka 2016-11-30 15:43:40

    Za 2 000 netto to już nawet panie sprzątające i pracownicy ochrony nie wyżyją, niech w końcu pracodawcy zrozumieją.

  • Wesoły 2016-11-30 12:43:06

    Nikt nie chce pracować z miskę zupy? A sami kasuja miliony

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA