CD Projekt wchodzi do Krakowa

CD Projekt, najbardziej znany polski producent i dystrybutor gier komputerowych, autor serii o Wiedźminie, otwiera oddział w Krakowie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

CD Projekt wchodzi do Krakowa

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl (WGK)

wnp.pl

4 lip 2013 18:38


Krakowskie studio zatrudni ok. 20 osób, które rozpoczną pracę nad nową produkcją. Skąd ta decyzja? Krakowski Park Technologiczni, koordynator klastra gier (Digital Entertainment Cluster) od lat wspiera rozwój branży w Małopolsce. Polskie produkcje cieszą się coraz większym zainteresowaniem nie tylko w przypadku wysokonakładowych hitów, ale także w dziedzinie gier na smartfony i talety.

Do tej pory w Krakowie nie było największych polskich producentów - utworzenie oddziału w budynku Krakowskiego Parku Technologicznego oznacza, że najmocniejsi gracze w branży docenili lokalne wysiłki prowadzące do koncentracji środowiska przedstawicieli sektora.

W mieście uruchomiono pierwsze studia akademickie kształcące pracowników na potrzeby producentów gier.

Europejska Akademia Gier rozpoczęła działalność w 2008 r. z inicjatywy Uniwersytetu Jagiellońskiego, Akademii Górniczo-Hutniczej, KPT oraz kilkunastu firm. W Krakowie ma siedzibę portal Gry-OnLine - największy w tym segmencie w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.