PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Caritas szuka chętnych do pracy na rajskich wyspach. Wyjazdy już w październiku

  • Autor: PAP/JP
  • 29 sie 2022 10:47

Rusza nabór wolontariuszy na miesięczne i trzymiesięczne wyjazdy do pracy z uchodźcami na greckich wyspach Lesbos i Samos – poinformowało biuro prasowe Caritasu Polska. Wyjazdy planowane są na początku października, listopada i grudnia.

Caritas szuka chętnych do pracy na rajskich wyspach. Wyjazdy już w październiku
Grecka wyspa Lesbos (fot. Plomari/Wikipedia/CC BY-SA 3.0)
REKLAMA

Autorzy komunikatu wyjaśnili, że wolontariusze będą pracować nie tylko w obozach dla uchodźców, lecz również w specjalnych strefach utworzonych w pobliżu obozów. Uchodźcy przychodzą do nich, aby podczas organizowanych dla nich warsztatów zdobywać potrzebne im umiejętności.

Wolontariusze będą pracować w Grecji z uchodźcami

Jednym z obowiązków wolontariuszy będzie dystrybucja jedzenia. Jak wyjaśniła cytowana w komunikacie wolontariuszka Caritasu Alicja Kromka podczas swojej misji na Lesbos wraz z innymi wolontariuszami rozdawała dziennie 300 posiłków.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj też: Avon daje 3 dni płatnego urlopu na wolontariat

Zdaniem Alicji dobry wolontariusz to osoba nastawiona na współpracę, empatyczna, która stara się dać coś od siebie i skupić się na potrzebach tych, którym pomaga.

Koordynatorka ds. wolontariatu w Caritas Polska Marta Dobrzyńska dodała, że poszukiwane są zwłaszcza osoby, które będą mogły spędzić czas z uchodźcami w najbardziej efektywny sposób.

"Chodzi o szczególne umiejętności i kwalifikacje, np. techniczne, przydatne w nauce prac budowlanych i wykończeniowych, artystyczne, czyli pozwalające np. na prowadzenie warsztatów, nauczycielskie - potrzebne do prowadzenia zajęć językowych oraz nauki obsługi komputerów. Czekamy także na tych, którzy chcą dzielić się innymi umiejętnościami, np. prowadzenia zajęć sportowych" - zaznaczyła.

Czytaj też: Wolontariat pracowniczy w firmie. Dobrze zorganizowany daje same korzyści

Zgłoszenia należy dokonać minimum miesiąc przed planowanym wyjazdem. Ten czas potrzebny jest na rozmowy rekrutacyjne i na kwestie formalne. W każdej grupie jest sześć miejsc. Caritas Polska pokrywa koszt przelotu, noclegów, ubezpieczenia, a także kieszonkowego na wyżywienie. Organizatorzy wymagają od uczestników wpłaty własnej w wysokości 1000 zł za każdy miesiąc pobytu. Na miejscu jest zapewnione wsparcie koordynatora wolontariatu.

Szczegóły i link do formularza rekrutacyjnego są na stronie caritas.pl/wolontariat.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Caritas szuka chętnych do pracy na rajskich wyspach. Wyjazdy już w październiku

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA