×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Capgemini zatrudni w 2018 r. kolejnych pracowników w Polsce

  • Autor: PAP/JS
  • 19 gru 2017 15:37

Firma Capgemini, wyspecjalizowana w usługach konsultingowych, technologicznych i outsourcingowych zatrudniła w br. w Polsce ok. 500 osób, z czego 300 w największym dziale Business Services obsługującym procesy biznesowe. Na przyszły rok planowany jest podobny wzrost zatrudnienia.

Capgemini zatrudni w 2018 r. kolejnych pracowników w Polsce
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Capgemini jest jednym z największych inwestorów sektora nowoczesnych usług dla biznesu. Polski zespół liczy ponad 7 tys. specjalistów pracujących w sześciu miastach: Krakowie, Wrocławiu, Warszawie, Poznaniu, Katowicach i Opolu.

Justyna Piwowarczyk, dyrektor zarządzająca Centrum Business Services, zatrudniającego ponad 4 tys. osób w centrach w Polsce i Rosji poinformowała PAP we wtorek, że Capgemini prowadzi rekrutacje nowych pracowników we wszystkich z sześciu lokalizacji, ale najwięcej osób znajdzie zatrudnienie w oddziale Business Services w Katowicach, aby zbalansować go z największym swoim biurem mieszczącym się w Krakowie.

Jak wyjaśniła, rosnące zatrudnienie w polskich centrach jest efektem rozwoju klientów Capgemini, którzy przekazują firmie kolejne zadania do obsługi. Polskie biura Capgemini - zaznaczyła przedstawicielka firmy - specjalizują się w obsłudze klientów europejskich, a także firm ze Stanów Zjednoczonych.

"Rosną kompetencje i skomplikowanie powierzanych nam zadań - obsługi prostych procesów biznesowych u nas praktycznie już nie ma. Natomiast w związku ze wzrostem kompetencji rosną również średnie wynagrodzenia w branży, a co za tym idzie - także koszty pracy" - oceniła Piwowarczyk.

Dywizja Capgemini Business Services obsługuje procesy biznesowe dla przedsiębiorstw i zatrudnia głównie osoby z wiedzą w zakresie ekonomii, finansów, księgowości i HR. Ze względu na specyfikę klientów poszukiwane są przede wszystkim osoby władające językami europejskimi, głównie angielskim, francuskim i niemieckim, ale także niderlandzkim, flamandzkim, hiszpańskim, włoskim, węgierskim, szwedzkim, duńskim i norweskim. W centrum Business Services obsługuje się klientów w blisko 30 językach.

Od zeszłego roku polskiemu oddziałowi, który jest największym oddziałem Capgemini w Europie, podlega także biuro w Omsku na Syberii, gdzie pracuje 200 osób.

Capgemini działa w Polsce od 1996 r. i jest jednym z największych inwestorów sektora nowoczesnych usług dla biznesu. Firma posiada sześć lokalizacji w Polsce. W Warszawie działa biuro Application Services, w Krakowie i Katowicach - Business Services oraz Cloud Infrastructure Services (ta dywizja jest obecna również w Opolu), natomiast we Wrocławiu i Poznaniu - Software Solutions Center.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Capgemini zatrudni w 2018 r. kolejnych pracowników w Polsce

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA